چگونه در ایلاستریتور یک کاراکتر برای آواتار بسازیم

بند-انگشتی-آواتار

ساخت تصاویر شخصی همیشه جالب است اما زمانی جذابیت بیشتری دارد که آن کاراکتر به شخص واقعی شباهت داشته باشد. آواتارهای به سبک کارتونی اغلب با ایجاد توازن بین شخص واقعی و تصویر آن طراحی می شوند. در حالیکه برخی ها ممکن است ناشناس باشند.

در این آموزش، ما از ابزارهای ساخت وکتور در ایلاستریتور برای ایجاد یک کاراکتر آواتار ساده با سبک هنری خطی و رنگ های ساده استفاده خواهیم کرد.ما کاراکترهای متفاوتی را با روش های مشابه برای نمایش شخصیت های چندگانه خواهیم ساخت.

آواتار۱ استودیو طراحی و گرافیک مونس خواهدر این آموزش به طراحی کاراکتر با روش طراحی نمای عمومی صورت با استفاده از اشکال پایه هندسی می پردازیم که با به کار گیری سبک های متفاوت مو و رنگ های متفاوت پوست می توان شخصیت های متفاوت ایجاد کرد.

آواتار۲ استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

تصاویر آواتار داخل یک دایره محصور می شوند. بنابراین با گرفتن دکمه  shift  دایره ای تو خالی رسم کنید و استروک آن را به ۶pt کاهش دهید و آپشن  Round Cap را تیک بزنید.

آواتار۳ استودیو طراحی و گرافیک مونس خواهآواتار۳ استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

یک مستطیل داخل دایره بکشید و هر دو شی را انتخاب کنید و سپس با  یک کلیک دیگر روی دایره آن را به Key Object تبدیل کنید. از دکمه وسط چین Horizontal Align Center از پنل Align panel  مستطیل را دقیقا به مرکز دایره انتقال دهید.

آواتار۴ استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

ابزار انتخاب را از منو انتخاب نمایید و سپس کلیک کنید و گوشه های مستطیل را گرد کنید. کاربران ورژن های قدیمی برای این کار باید از ابزار Rounded Rectangle  استفاده کنند و یا به مسیر زیر مراجعه نمایند.

Effect > Stylize > Round Corners menu

آواتار۵ استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

 

دوباره ابزار دایره را انتخاب و یک دایره کوچک برای نمایش چشم ها بکشید و داخل آن را با رنگ مشکی پر کنید.

آواتار۶ استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

 

دکمه های SHIFT  و  ALT را در حالی که شکل را جابه جا می کنید نگه دارید تا از شکل کپی بگیرید. و چشم دیگر را در سمت دیگر صورت قرار دهید و سپس چشم هارا با هم، گروه کنید.

آواتار۷ استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

شیفت را بگیرید و روی خط بیرونی صورت کلیک کنید که انتخاب شود و سپس SHIFT را رها کنید و یک کلیک دیگر روی صورت بزنید تا آن را تبدیل به Key Object  نمایید. Key Object در جای خود باقی خواهد ماند و فقط چشم ها در صورت کلیک روی دکمه  Horizontal Align Center در صورت وسط چین خواهند شد.

آواتار۸ استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

 

یک دایره هر جایی که می خواهید رسم کنید و سپس با ابزار انتخاب دو نقطه از ۴ نقطه دایره را انتخاب و آن ها را پاک کنید و فقط یک چهارم دایره باقی بماند. استروک Round Cap  فقط برای این قسمت از دایره اعمال می شود.

آواتار۹ استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

مسیر را با زاویه ی ۴۵ درجه بچرخانید و آن را به جایی انتقال دهید که نشان دهنده ی ابرو در بالای چشم باشد.

 

آواتار۱۰ استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

از این یک چهارم دایره یک کپی هایی برای ابروی دیگر، بینی و دهان بگیرید و مقیاس شکل دهان را بزرگتر کنید.

 

آواتار۱۲ استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

یک مستطیل کوچک بکشید و دو نقطه از گوشه های آن را با ابزار انتخاب، انتخاب کنید و این دو لبه را گرد کنید.

 

آواتار۱۳ استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

این مستطیل را به جایی انتقال دهید که نشان دهنده ی گردن باشد. اگر شما گزینه ی Smart Guides را در منوی view فعال کنید. می توانید شکل را بصورت وسط چین به راحتی جابه جا کنید.

 

آواتار۱۵ استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

برای حذف هم پوشانی بین اشکال، مستطیل گردن را انتخاب کنید سپس ابزار Scissors را فعال کنید و روی جایی که مسیرها تقسیم می شوند را کلیک کنید و جاهایی که نمی خواهید را پاک کنید.

 

آواتار۱۷ استودیو طراحی و گرافیک مونس خواهآواتار۱۷ استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

یک دایره ی بزرگتر را برای نمایش شانه ها رسم کنید. و دایره را تا جایی که به خط بیرونی برسد بزرگ کنید تا به قوس مورد نظر برسید. اما این ممکن است با ابزار Scissors بیش از حد کمرنگ شود.

آواتار۱۸ استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

مسیرهایی از این دایره که با شکل های دیگر همپوشانی دارند یا با خط بیرونی صورت تداخل می کند را کات کنید .

آواتار۱۹ استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

با ابزار انتخاب تمامی اشکال و مسیرها را انتخاب کرده و با نگه داشتن کلید ALT و جابجایی آن یک کپی از شکل برای استفاده در ساخت کاراکترهای جدید بگیرید.

آواتار۲۰ استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

حال با استفاده از یک سبک مو این شکل پایه چهره را سفارشی می کنیم. یک مستطیل بزرگ بکشید و با کاراکتر خود وسط چین کنید و دو گوشه بالای آن را گرد کنید.

 

آواتار۲۱ استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

با استفاده از ابزار Scissors مسیرها را در جایی که از خط بیرونی صورت بیرون زدگی دارد،حذف کنید.

 

آواتار۲۲ استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

برای ایجاد مو با استفاده از ابراز Arc یک مسیری را از بالاترین نقطه مرکزی به صورت عمودی بکشید و با فشردن کلید F برای مسیردهی دقیق قوس و تعیین درست زاویه استفاده کنید و با استفاده از کلیدهای مکان نمای کیبورد انحنای قوس را جابه جا و کم و زیاد کنید.

 

آواتار۲۳ استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

سپس با استفاده از ابزار Scissors جاهایی که با قسمت های دیگر هم پوشانی دارند و آن ها را نمی خواهید را حذف کنید. بنابراین موها قسمتی از صورت را همانطور که در تصویر مشاهده می کنید پوشانده است.

 

آواتار۲۴ استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

طراحی مبتنی بر خط فقط برای مسیرها و اشکال ساده استفاده می شوند اما نتیجه کار یک کاراکتر بامزه و دوست داشتنی با ظاهر خوش استیل است.

آواتار۲۵ استودیو طراحی و گرافیک مونس خواهآواتار۲۵ استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

 

یک کپی از این کاراکتر هنری برای ساخت یک شخص متفاوت بگیرید. در اینجا تعداد زیادی دایره برای ایجاد موهای کوتاه و مواج بکشید.

آواتار۲۶ استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

همه دایره ها را انتخاب کنید و با استفاده از دکمه Unite در پنل Pathfinder همه آن ها را داخل خط بیرونی ادغام کنید.

آواتار۲۷ استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

حذف هم پوشانی طرح کلی صورت باعث ایجاد یک کاراکتر متفاوت دیگر شد.

آواتار۲۸ استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

در این کاراکتر موها، گوش ها را پوشش نداده است بنابراین با استفاده از دو نیم دایره ی تو خالی گوش ها را در دو طرف صورت رسم می کنیم.

آواتار۲۹ استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

کاراکتر ها را می توان با تزئینات متفاوت مانند عینک سفارشی کرد. یک مستطیل کوچک بکشید و گوشه های آن را با استفاده از ابزار انتخاب، انتخاب کرده و گرد نمایید.

آواتار۱۲۹ استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

با اضافه کردن این عینک کاراکتر ما به یک کاراکتر جدید برای آواتار تبدیل شد.

آواتار۳۰ استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

آسانترین روش برای رنگ کردن در تصاویر ابزار Live Paint Bucket می باشد. تمامی مسیرها و اشکال را انتخاب و با کلیک روی ابزار Live Paint Bucket آن را به Live Paint group تبدیل کنید.

آواتار۳۱ استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

همه چیز را از حالت انتخاب خارج نمایید و یک رنگ برای پر کردن شکل انتخاب کنید. و با کلیک روی اشکال این اثر هنری و با استفاده از ابزار Live Paint Bucket  آن را رنگ کنید.

آواتار۳۲ استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

علی رغم این که این اثر هنری از تعداد زیاذی مسیر باز تشکیل شده است اما ابزار Live Paint Bucket به شما اجازه رنگ کردن اشکال را با در نظر گرفتن مسیرها به صورت بسته، می دهد .

آواتار۳۳ استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

رنگ پوست و موی کاراکتر آواتار خود را با شخصی که نماینده آن است هماهنگ کنید.

آواتار۳۴ استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

یک نکته دیگر که باعث می شود تصویر شما زنده بنظر برسد استفاده از سایه های ساده می باشد.

آواتار۳۵ استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

به طور متوالی روی قسمت های مختلف کاراکتر کلیک کرده و اجزای آن را از حالت گروه خارج کنید تاجایی که اعضا کامل از هم گسسته باشد.

آواتار۳۶ استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

شکل موهارا انتخاب کنید و با   آن را کپی کرده و پیست کنید. رنگ آن را به رنگ مشکی با شفافیت ۱۰% تغییر دهید. شکل را به سمت پایین جا به جا کنید تا با صورت هم پوشانی داشته باشد.

آواتار۳۷ استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

با استفاده از ابزار PEN دور قسمت هایی که نمی خواهید را مسیر بکشید و سپس دو شکل را انتخاب نمایید با گزینه Minus front موجود در قسمت Pathfinder قسمت هایی که نمی خواستید راحذف کنید.

 

آواتار۳۸ استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

همین روند را برای کپی گرفتن از صورت هم استفاده کنید و یک سایه کوچک روی گردن ایجاد کنید. برای اینکه لایه صورت را بالاترین لایه قرار دهید، از گزینه ی Arrange > Bring to Front استفاده کنید.

آواتار۳۹ استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

قسمت هایی که نمی خواهید را با ابزار PEN  انخاب کنید و هر دو شکل را انتخاب و با گزینه ی Minus Front  از پنل Pathfinder قسمت هایی که اضافی هستند را حذف کنید.

آواتار۱ استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

نتیجه نهایی طراحی یک کاراکتر جذاب می باشد که برای استفاده بعنوان یک آواتار گرافیکی آنلاین عالی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما

با ما تماس بگیرید یا فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم. ما تلاش می کنیم در 24 روز در روزهای کاری به تمام سوالات پاسخ دهیم.