نحوه استفاده از لوگو در ویدیو و راه های ساده انجام آن

نحوه استفاده از لوگو در ویدیو

استفاده از لوگو در ویدیو ها می تواند باعث شخصی سازی ویدیوی شما و همچنین افزایش جذابیت آن در طولانی مدت شود. شما می توانید لوگوی خود را در ویدیو های خود با ترکیب بسیار جالبی استفاده کنید.

مهم این است که بدانید از چه سایز و فرمتی برای این کار استفاده کنید. همچنین باید بدانید که هدف شما از قرار دادن لوگو روی ویدیو چیست. هم از لحاظ کپی رایت و هم از لحاظ زیبایی، استفاده از لوگو در تمام ویدیو های شما بسیار جذاب خواهد بود. به تمام سوالات شما تا انتهای این مقاله از مقالات استودیو طراحی لوگو مونس خواه پاسخ خواهیم داد؛ پس همراه ما باشید.

سایز و فرمت لوگو برای استفاده در ویدیو چه باشد؟

فرمت مورد استفاده در لوگو بهتر است لوگوی شما را بدون پس زمینه در بر گرفته باشد. برای این منظور، می توانیم از دو فرمت TIF و PNG استفاده کنیم. اما به توصیه ما، PNG بهتر است؛ زیرا هم حجم پایین تری نسبت به TIF دارد و هم در دستگاه های مختلف براحتی قابل خواندن است. علاوه بر این، ممکن است برخی برنامه ها و نرم افزار ها، با باز کردن فرمت TIF مشکل داشته باشند. سعی کنید فرمت PNG لوگوی خود را با بالاترین کیفیت در دست داشته باشید.

برای استفاده از لوگو در ویدیو، سایز مورد نظر برای لوگو فاکتور چندان تعیین کننده ای نیست! زیرا شما به هر حال می توانید در ویدیوی خود لوگو را دستکاری کنید. سعی کنید از لوگویی با سایز مشخص استفاده کنید که در استفاده های مختلف، کار شما سخت نشود. با تصور اینکه لوگوی شما مربعی است، پیشنهاد می شود از سایز 500 پیکسل در 500 پیکسل با dpi = 300 استفاده کنید.

اگر لوگوی شما مربعی نیست هم می توانید ضلع کوچک تر آن را 500 پیکسل در نظر بگیرید و ضلع دیگر را با توجه به طرح لوگو، تعیین کنید. بهتر است ضلع دیگر را هم مضربی از 500 (مثلا 1000 یا 15000 و…) در نظر داشته باشید تا در استفاده های مختلف، راحتی بیشتری به شما بدهد.

شناخت درست فرمت ها یک اصل مهم در طراحی است. راهنمای آشنایی کامل با انواع فرمت لوگو را اینجا بخوانید.

نرم افزار های مختلف برای قرار دادن لوگو روی ویدیو

برنامه های قرار دادن لوگو روی ویدیو
برنامه های قرار دادن لوگو روی ویدیو

نرم افزار های مختلفی برای استفاده از لوگو در ویدیو وجود دارند. این نرم افزار ها بر بستر ساخت مناسب ویدیو ها با قابلیت ویرایش تنظیم شده اند. می توانید از هر کدام از این برنامه ها استفاده کنید و یک نتیجه بسیار خوب هم دریافت کنید. برای این منظور، نرم افزار های موجود در کامپیوتر و اندروید را می توانید برای استفاده از لوگو در ویدیو بکار ببرید. در ادامه، هم برای سیستم کامپیوتری و هم برای گوشی، از نرم افزار هایی یاد می کنیم که می توانید برای قرار دادن لوگو روی ویدیو از آنها استفاده کنید.

1. نرم افزار های کامپیوتری اضافه کردن لوگو به ویدئو

انواع نرم افزار ها در بستر کامپیوتر وجود دارند که می توانید از آنها برای قرار دادن لوگوی روی ویدیو استفاده کنید. شاه همه این برنامه ها، نرم افزار های شرکت ادوبی است! برای مثال، نرم افزار Adobe Premiere از بهترین نرم افزار های ویرایش ویدیو است که می توانید از آن برای وارد کردن لوگو به ویدیو هم استفاده کنید. البته اگر نصب این نرم افزار برای شما مقدور نیست یا کار با آن را بلد نیستید، گزینه های دیگری هم وجود دارند:

  • نرم افزار WonderFox Video Watermark
  • نرم افزار uRex VideoMark

2. نرم افزار های گوشی برای استفاده از لوگو در ویدیو

از بهترین نرم افزار های گوشی برای این کار، می توان به اینشات (inShot) اشاره کرد. این نرم افزار حرفه ای عملکردی بسیار زیبا و بی نقص ارائه می کند. کار با آن هم بسیار ساده است؛ فقط کافی است وارد این برنامه شده و ویدیوی خود را باز کنید. سپس با استفاده از گزینه ایمپورت، لوگوی خود را وارد پروژه کنید. پس از آن می توانید با نگه داشتن روی لوگو، آن را جابجا کرده و اندازه آن را هم تغییر دهید.

البته اگر استفاده از اینشات برای شما مقدور نیست، پیشنهاد می کنیم نرم افزار های زیر را هم امتحان کنید:

  • نرم افزار iWaterMark برای گوشی
  • نرم افزار VideoEditor برای گوشی

استفاده از لوگوهای مبتنی بر حرف در طراحی با گوشی بسیار رایج است. پیشنهاد میکنیم مطلب مرتبط آن را بخوانید.

جمع بندی

در این مقاله از مقالات مونس خواه به بررسی نحوه استفاده از لوگو در ویدیو پرداختیم. گفتیم که لوگو برای شخصی سازی ویدیو ها می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین استفاده از این طرح گرافیکی در ویدیو ها می تواند حق کپی رایت شما را هم محفوظ نگه دارد. در انتخاب سایز و فرمت لوگو برای استفاده در ویدیو ها دقت کنید.

نرم افزار های مختلفی برای قرار دادن لوگو در ویدیو ها وجود دارند. سعی کنید با هر کدام که راحت تر هستید، کار را انجام دهید. اگر سوال دیگری هم در این خصوص دارید، از ما در بخش کامنت ها می توانید بپرسید. از تجربیات خود درباره قرار دادن لوگو بر روی ویدیو ها هم می توانید با ما صحبت داشته باشید.

دسته بندی مجله طراحی
فهرست مطالب صفحه

مطالب مرتبط