استودیو طراحی مونس خواه

ارتباط سریع
مشاوره اولیه رایگان :

آنچه در این مقاله میخوانید

چگونه ایده طراحی لوگو پیدا کنیم؟

چگونه ایده طراحی لوگو پیدا کنیم؟

ایده طراحی لوگو و گرفتن آن را می توانید از منابع مختلفی دریافت کنید. این ایده باید مسیری ساده ولی کاربردی در پیش روی شما قرار دهد تا بتوانید ابتدا و ادامه طراحی لوگوی خود را به بهترین نحو انجام دهید. در نهایت، شما برند سازی مناسبی خواهید داشت که بتوانید لوگویی با کیفیت بالا و کاملا استاندارد داشته باشید. لوگو برای شما هویت برند شما است؛ پس باید هم در ایده و هم در استفاده، بهترین عملکرد را داشته باشید. همراه ما باشید تا شما را با چگونگی گرفتن ایده طراحی لوگو آشنا کنیم.

چرا نیاز به ایده طراحی لوگو داریم؟

نیاز به ایده برای طراحی لوگو

بدست آوردن ایده طراحی لوگو برای لوگوی خاصی که مدنظر دارید، یکی از مشکل ترین کارهایی است که می توانید با سادگی تمام آن را انجام دهید. البته برای این ایده هم باید بتوانید نکات متعددی را رعایت کنید تا علاوه بر اینکه لوگوی شما کپی محسوب نشود، کیفیت بالا و جذابیت خاصی داشته باشد.

لوگو در ابتدای برند سازی باید با دقت تمام انتخاب شود؛ زیرا در ادامه رشد کسب و کار شما می تواند نقشی بسیار مهم داشته باشد. این لوگو باید بهترین طراحی شما باشد تا در ادامه رشد برند، بتواند قدرت افزایش مشتری را داشته باشد. در ادامه هریک از این نکات را بطور کامل بررسی می کنیم تا شفافیت کاملی در خصوص گرفتن ایده طراحی لوگو دریافت کنیم.

چگونه لوگو را ایده برداری کنیم؟

برای ایده برداری لوگو، باید تحقیقات زیادی انجام دهید؛ البته قبل از شروع این تحقیقات، 6 نکته مهم زیر را دقیق بخوانید:

1. از تقلید بپرهیزید.

تقلید و کپی برداری کامل دقیقا همان کاری را با برند می کند که شما از متقلبین و متقلدان عرصه های مختلف به یاد دارید. این کار شاید در ابتدا باعث افزایش جلب مشتریان شود، اما در هنگام رشد کسب و کار، قطعا شما را با مشکل مواجه خواهد کرد. حال اگر به اندازه ایده بگیرید یا میزان تقلید آن را کمتر کنید، قطعا نتیجه بسیار خوبی خواهید گرفت.

الهام گرفتن یک بخش مهم از طراحی است. برای تسلط به این مهارت پیشنهاد میکنیم حتما مقاله الهام گرفتن برای طراحی لوگو را مطالعه کنید.

2. ساده طراحی کنید.

طراحی لوگو ساده

طراحی ساده همیشه طرفداران زیادی داشته است. در هنگام گرفتن ایده طراحی لوگو حتما با لوگوهای شرکت های بزرگ برخورد خواهید کرد که اکثر قریب به اتفاق آنها، لوگویی ساده ولی هدفمند دارند. از لوگوی گوگل گرفته تا کوکاکولا و حتی مک دونالد و فورد، رفته رفته لوگویی ساده تر به بازار عرضه می شود. این لوگو های ساده براحتی قابل ایده برداری هستند؛ ولی دقت کنید که کپی نکنید!

3. کمترین خطا را مرتکب شوید.

در همان مراحل اولیه ایده برداری لوگو، باید از هرگونه خطای کوچک بپرهیزید. این خطا ها در ادامه می توانند کسب و کار شما و رشد آن را تهدید کنند. با در نظر داشتن بیشترین میزان دقت، سعی کنید ایده برداری را با هدف جذب تمام مخاطبان و تبدیل آنها به مشتریان واقعی انجام دهید. این کار می تواند هم در آغاز برندینگ و هم در ادامه مسیر باعث موفقیت روز افزون شما شود.

4. اعتماد به برند خود را افزایش دهید.

ایجاد اعتماد به برند بطور بسیار جالبی می تواند باعث افزایش اعتبار در بین مخاطبان شود. این اعتماد اگر از همان ابتدا در دید شما وجود داشته باشد، می تواند در آینده برند هم تاثیر بسیار خوبی به نمایش بگذارد. اعتماد به برند در هنگام طراحی لوگو حرفه ای باعث افزایش کیفیت لوگو و تضمین آینده ای روشن برای برند خواهد شد.

حتما بخوانید: طراحی لوگو باشگاه ورزشی

هر برندی نشان دهنده خدمات مختلفی است. برای ایده طراحی لوگو سعی کنید تمام خدمات خود را هم پیاده کنید. این کار باعث می شود لوگوی شما هم از لحاظ فنی و هم از لحاظ بصری، بی نظیر شود.

5. دیدی وسیع نسبت به آینده داشته باشید.

داشتن دیدی وسیع نسبت به آینده از همان ابتدای ایده گیری برای طراحی لوگو، می تواند نتیجه فوق العاده ای را برای شما بهمراه داشته باشد. برای مثال، تصور کنید شما ایده لوگوی خود را طوری بگیرید که بخواهید از آن لوگو تا سالیان سال استفاده کنید. این دید جالب کاری می کند که شما از همان ابتدا، طرحی ساده ولی با جذابیت بالا انتخاب کنید.

آینده هر کسب و کاری می تواند با اقدامات شما در طراحی هویت برند (مثل طراحی لوگو حرفه ای) رقم بخورد. البته به یاد داشته باشید که در نگاه به آینده وسواس زیادی به خرج ندهید؛ این وسواس می تواند شما را از هدف طراحی لوگوی کاملا حرفه ای و بی نقص دور کند.

6. یکبار هزینه کنید؛ هم زمانی هم مالی.

برای گرفتن ایده برای طراحی یک لوگوی فوق العاده، در نظر داشته باشید که قرار است تنها یکبار لوگو را طراحی کنید. پریدن از این شاخه به شاخه دیگر در کسب و کار، باید از همان مرحله طراحی لوگو جلویش گرفته شود. صرف هزینه برای طراحی لوگو دقیقا همان اندازه مهم است که صرف زمان برای آن مهم است. این هزینه می تواند هم کسب و کار شما را در آینده بهبود ببخشد، هم در صورت ارتکاب خطا، آسیب های بدی به برند وارد کند.

زمان طراحی لوگو

ایده خوب برای طراحی لوگو می تواند برای شما همان کاری را انجام دهد که شرکت های بزرگ با طراحی های چندباره طراحی لوگو به آن می رسند. می توانید با دریافت ایده لوگو برای هویت برند خود، بهترین لوگو را در همان اولین بار ارائه دهید.

جمع بندی

در این مقاله از مقالات شرکت طراحی لوگو مونس خواه به بررسی نحوه گرفتن ایده طراحی لوگو پرداختیم. گفتیم که ایده برای طراحی لوگو از ساده ترین کارها در ابتدای مسیر برند سازی و ساخت لوگو است. اما این کار باید با نهایت دقت انجام شود تا کمترین خطا در ادامه مسیر کسب و کارتان برای شما وجود داشته باشد. برای ایده طراحی لوگو هم می توانید از سایت ها و کتب مختلف استفاده کنید، هم از نرم افزارها و پلتفرم های دیگر بهره ببرید.

همچنین می توانید از نمونه لوگوهای طراحی شده در استودیو مونس خواه، بهترین ایده ها را برای انواع لوگو هایی که دوست دارید طراحی کنید، دریافت کنید. اگر این مقاله برای شما مفید بود، حتما آن را برای دوستان خود هم ارسال کنید.

سوالات متداول در مورد چگونه ایده طراحی لوگو پیدا کنیم؟

چگونه می‌توان ایده‌های خلاقانه برای طراحی لوگو پیدا کرد؟
رای پیدا کردن ایده‌های خلاقانه برای طراحی لوگو، می‌توانید به عواملی مانند شناخت برند، مشتریان هدف، محصولات یا خدمات ارائه شده توسط برند، ارزش‌های برند، رقبا و بازار هدف توجه کنید. همچنین مطالعه لوگوهای مشابه در صنعت مورد نظر و بررسی طراحی‌های دیگر نیز می‌تواند به شما کمک کند تا ایده‌های جدید و خلاقانه برای طراحی لوگو ایجاد کنید.
چه مراحلی برای توسعه ایده طراحی لوگو باید طی کرد؟
برای توسعه ایده طراحی لوگو، ابتدا نیاز است که تحقیقات و بررسی‌هایی درباره برند و هدفمندی آن انجام دهید. سپس مفاهیم و ارزش‌های برند را به دقت مورد بررسی قرار دهید و با استفاده از ابزارهای مختلف نظیر نقاشی، طراحی دیجیتال و مدیریت طراحی لوگو اقدام به ایجاد نمونه اولیه لوگو کنید. در نهایت از تجربه کاربری استفاده کنید و بررسی کنید که نمونه اولیه لوگو در دیگر مشارکت کنندگان چگونه ارزیابی می شود.
چگونه می‌توان ایده برای طراحی لوگو را به عمل بیاوریم؟
برای اجرای ایده خود برای طراحی لوگو، می‌توانید از نرم‌افزارهای طراحی مانند Adobe Illustrator یا CorelDRAW استفاده کنید. ابتدا بهتر است ایده خود را با قلم و کاغذ یا با استفاده از ابزارهای طراحی ساده به تصویر بکشید، سپس آن را به صورت دیجیتال با نرم‌افزارهای گرافیکی پیاده‌سازی کنید و نهایتاً بازخوردهای مخاطبان خود را دریافت کنید تا طراحی را بهبود بخشید.
دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.