آنچه در این مقاله میخوانید

لوگو حرف C

لوگو حرف C

لوگوهای حروف به دلایل زیادی محبوب هستند. یکی از این دلایل راحتی استفاده نمادین آن هاست. این لوگوها میتوانند عکس پروفایل یا تصویر زمینه باشند. حرف C هم یکی از این حروف است که طراحی‌های متفاوت آن را زیاد در شبکه های اجتماعی دیده ایم. در این مقاله به بررسی لوگو حرف C خواهیم پرداخت.

لوگو حرف C

لوگو حرف C
لوگو حرف C

حرف C محصولی از الفبای لاتین است. این حرف در فاصله اولین و دومین جنگ *کارتاژی وارد الفبای لاتین شد، به همین دلیل این حرف در بسیاری از الفباهای کهن وجود ندارد. حرف C مصری که اولین بار به شکلی خوابیده بر روی پهلو دیده شده است. بر طبق الگوی کوهان شتر ساخته شده که نمایشی شبه ناتورالیستی و ملهم از خط اندیشه نگار مصری هست. جستجو به دنبال همتاها و هم‌شکل‌های حرف C در الفباهای فنیقی و سانسکریت کهن بیهوده است؛ اما برعکس نوعی C در الفبای سریانی وجود دارد که شکلی منعکس شده در آینه از این حرف را به ذهن می‌آورد. حرف C الفبای ارمنی به نحوی شگفت شبیه این حرف در الفبای اونشیال هست. به طراحی لوگو حرف c خواهیم پرداخت.

C در الفبا های دیگر

لوگو حرف سی
لوگو حرف سی

حرف C در الفبای عبری همچون تصویر یک C معکوس از آینه به نظر می‌رسد، زیرا خط عبری از راست به چپ نوشته می‌شود. در الفباهای قبطی و یونانی کهن، حرف به جای حرفت را می‌گیرد. حرف C در الفبای اتروسکی نیم‌دایره‌ای است که دهانه باز آن به سمت چپ هست و در واقع تصویری از این حرف در آینه است.

این حرف در لاتین کهن مثلثی است که سمت راست آن باز است و در همان سو نیز خمیدگی دارد. حرف C در الفبای اونشیال پیش در آمدی است از ویژگی‌های گوتیک: این حرف در الفباهای نورمان و گوتیک میانه به طور کامل از شکل معمولی C دور می‌شود، درحالی که C ایرلندی و لومباردی بسیار شبیه C در الفبای اونشیال هستند.

حرف C آلمانی (فراکتور) شکل نیم‌دایره‌ای خود را حفظ می‌کند و تزئیناتی نسبتاً غنی بر آن می‌افزاید. با این‌همه، آن شکل از حرف C (چه نوع دست‌نوشت و چه نوع چاپی) که امروزه ما آن را مشاهده می‌کنیم در الفبای ایتالیک وجود داشته است. حرف C کوچک در این الفبا حالت و ویژگی‌های حروف کوچک را در خود دارد.

* جنگ‌های کارتاژی با جنگ‌های پونی، جنگ‌هایی است که در قرن سوم و دوم قبل از میلاد میان دولت‌های روم و کارتاژ رخ داده است.

محبوب ترین لوگوهای حرف C

برخی از معروف‌ترین لوگوها که با حرف “C” شروع می‌شوند، عبارت‌اند از:

  1. لوگوی شرکت Coca-Cola: این لوگو احتمالاً یکی از معروف‌ترین لوگوها در سراسر جهان است. نوشته شده با خطوط منحنی و جذاب به رنگ قرمز، که نمادی از نوشیدنی‌های شیرین و خنک است.
  2. لوگوی شرکت Citroën: این لوگو که شکل دو کامانوس معکوس به هم چسبیده است، نمادی از خودروسازی فرانسوی است و به خوبی در بین علاقه‌مندان به خودرو شناخته شده است.
  3. لوگوی شرکت Cisco: لوگوی این شرکت تکنولوژی به شکل خطوطی است که نمایانگر پل‌های سان فرانسیسکو می‌باشد، به خصوص پل گلدن گیت، که نام شهری است که شرکت در آن مستقر است.
  4. لوگوی شرکت Chanel: این لوگو متشکل از دو حرف C به هم چسبیده است که در جهت‌های مخالف قرار گرفته‌اند و یکی از نمادهای برندهای لوکس در دنیای مد و زیبایی است.

این لوگوها نه تنها به دلیل طراحی خود بلکه به دلیل برندهایی که نماینده آن‌ها هستند، به شهرت جهانی رسیده‌اند.

کلام آخر

در این مقاله، ما به بررسی برخی از معروف‌ترین و شاخص‌ترین لوگوهایی پرداختیم که با حرف “C” آغاز می‌شوند. این لوگوها نه تنها به دلیل طراحی منحصر به فرد و جذاب خود شناخته شده‌اند، بلکه نمادین‌ترین برندها در صنایع مختلف از جمله نوشیدنی‌ها، خودروسازی، فناوری و مد لوکس را نمایندگی می‌کنند. لوگوی Coca-Cola با خطوط قرمز و منحنی خود، لوگوی Citroën با طراحی خلاقانه دو کامانوس، لوگوی Cisco که از پل‌های سان فرانسیسکو الهام گرفته شده، و لوگوی Chanel با دو حرف C به هم پیوسته، هر یک به طور موثری ارزش‌ها و ویژگی‌های برند خود را به نمایش می‌گذارند. این لوگوها نه تنها به عنوان یک نشان تجاری بلکه به عنوان یک عنصر بصری قدرتمند در تقویت شناخت برند و تأثیرگذاری بر مصرف‌کنندگان ایفای نقش می‌کنند.

سوالات متداول در مورد لوگو حرف C

سفارش

طراحی لوگو.

با ما در ارتباط باشید
شبکه های اجتماعی

کالکشن

لوگو و هویت بصری