طراحی لوگو حروف و کلمات (نوشتاری)

طراحی لوگو حروف، کلمات و نوشتاری

طراحی لوگو نوعی هنر گرافیکی است که از تکنیک های مختلف برای اثرگذاری بر مخاطب استفاده می کنند. یکی از این تکنیک ها طراحی لوگو حروف و کلمات (نوشتاری) است. از این روش محصولاتی که می خواهند تبلیغات اثربخش و ماندگاری بر مخاطب بگذارند، بهره می برند. اگر با دقت به برندهای معتبر دنیا نگاهی بیندازید، مشاهده خواهید کرد که تمامی آنها از این تکنیک ها برای جذب مخاطب استفاده کرده اند.

فونت مناسب لوگو حروف و کلمات (نوشتاری)

فونت مناسب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. طراحان حرفه ای برای لوگوهای خود حروف را به اشکال متفاوتی طراحی می کنند و از فونت های متعارف و تکراری استفاده نمی کنند.
اگر بخواهیم به برخی از برندهایی که از این تکنیک برای طراحی محصول خود بهره برده اند، اشاره کنیم؛ می توان برند CHANEL که یکی از معروفترین برندهای دنیا به شمار می آید را به خاطر بیاوریم. دو حرف C به شکل متقاطع، اولین لوگو کوکو چنل بود که بعد از آن با تغییرات کوچکی تبدیل به یکی از پرطرفدارترین برندهای دنیا شد.

فونت بد یکی از ویژگی های شاخص لوگوی بد است. برای مشاهده بقیه فاکتورهای یک لوگوی فاجعه، حتما به چند ویژگی یک لوگو بد سر بزنید.

در طراحی لوگو حروف، کلمات نوشتاری، هنرمند با به کارگیری دو یا سه حرف از نام محصول و با خلاقیت و نوآوری به طراحی لوگو می پردازد. لوگو حروف توانایی بالایی در تبدیل شدن به لوگو ترکیبی هم دارد.

برای طراحی لوگوی پرمخاطب اتودهای فراوانی زده می شود و تنها تعداد کمی از آنها را برای مرحله نهایی انتخاب می شوند و در نهایت تنها یکی از آنها به عنوان لوگوی محصول برگزیده می شود. به این روش تایپوگرافی گفته می شود.

بیشتر طراحان لوگو با انتخاب اولین حرف کلمات که اسم شرکت است و ترکیب کردن دو یا سه حرف دیگر یک تایپوگرافی جذاب و قابل درک برای مخاطب می سازند. این لوگو باید شامل: معرف محصول و شرکت، نوع محصول، ایجاد هویت برای محصول و شرکت و هماهنگ با معنای برند باشد.

طراحان حرفه ای تلاش می کنند تا با حروف به یک طراحی یکدست، زیبا و جذاب برسند. در این روش به دلیل استفاده از حروف خود برند معمولا موارد مشابهی دیده نمی شود و فونت، رنگ و فرم هر یک خصوصیات منحصر به فرد خود را دارد.

سفارش طراحی لوگو حروف و کلمات (نوشتاری) :

شرکت طراحی لوگو مونس خواه با خلاقیت و نوآوری سالها است به طراحی لوگو حروف و کلمات (نوشتاری) برای محصولات مختلفی اقدام کرده است.
این روش بدون شک تجارت شما را بر سر زبان ها می اندازد. فقط یادتان باشد که نام مناسبی برای برند خود انتخاب نمایید زیرا پس از آن شما با این نام شناخته خواهید شد. یک طراحی لوگو حروف و کلمات (نوشتاری)، به راحتی نام شما را در ذهن مخاطب ماندگار خواهد کرد. همچنین بدون دردسر می تواند جای خود را در بازار پیدا کند. با سفارش طراحی لوگو حروف و کلمات (نوشتاری) برند گمنام خود را در ردیف بهترین برندها قرار دهید. طراحی لوگو برای محصولاتی با نام های طولانی نیز می تواند بسیار موثر باشد. زیرا به بیننده کمک می کند تا محصول شما را به راحتی به خاطر بسپارد. تفاوتی در تعرفه طراحی لوگو نوشتاری و لوگو انتزاعی و دیگر انواع لوگوها وجود ندارد.

دسته بندی مجله طراحی
فهرست مطالب صفحه

مطالب مرتبط