بررسی لوگوهای نئون

بررسی لوگوهای نئون

لوگوهای نئون یا همان نماد نئون به خاطر شباهتشان به آرم های امروزی رایج تر هستند و حتی از زمان خودشان دارای محبوبیت بیشتر بین طراحان و شرکت ها کسب کرده اند. با این حال، آنها از حالت قدیمی خود خارج شدند و به سبک امروزی تر نزدیک شده اند. ما بر این باوریم که به خاطر تاریخچه ای که لوگوهای نئون دارند باعث شده شرکت ها از اینگونه لوگوها بیشتر استقبال کنند. در نمونه آرم های زیر نشان از این حکایت دارد و عملکرد لوگوهای نئونی را به خوبی بررسی می کنند.

لوگوی نئون Gingerboy

لوگوی نئونی
لوگوهای نئون

این طراحی لوگو با استفاده از ساختار آرم نئون که حالت بسیار سنتی دارد طراحی شده است، نام شرکت تشکیل شده از حروف رنگ روشن به صورت لوله ای که از چندین خط تشکیل شده است. لازم به ذکر است که نام شرکت سه بار در رنگ های مختلف نشان داده شده است، که در آرم های نئون به طور معمول کپی شده است. از آنجا که رنگ های مختلف در لوگو استفاده شده و کلمات مختلف شرکت تاکید بر چیزی دارند نتایج هر مسئله در آرم خسته کننده و تکراری است. این لوگو قطعا یکپارچه سازی با سیستم شرکت دارد، اما دارای یک مدرک مدرن است که مشتریان معاصر را برای تجدید نظر در مورد شرکت نگه می دارد.

لوگوی نئون Strokes

لوگوی نئون
لوگوی نئون

طراحی لوگو این گروه قطعا یکپارچه سازی با سیستم شرکت دارد. استفاده از این سبک طراحی لوگو را به روزهای کلاسیک راک و رول برمی گرداند. شکل هندسی دایره یک حالت تناسب بین تصویر هارمونیک و متعادل ایجاد کرده است. حروف لوگو در داخل دایره شکل گرفته اند به طوری که چندین خط طولانی به دایره متصل شده است و لبه های کوچک مناسبی برای شکل بخشیدن به لوگو می سازد و در عین حال چشم انسان احساس حرکت در آرم می کند.

چندین گروه راک و رول در عصر جدید از لوگوی یکپارچه استفاده می کنند، به طوری که کمک می کند نام تجاری را از بسیاری نام های دیگر متمایز نشان دهد. این یک مزیت بزرگ از گزینه های فراوان در بازار رقابت است.

لوگوها نقش مهمی در تجارت دارند. اگر به این فضا علاقه دارید حتما مقاله نحوه ایجاد آرم تجاری را مطالعه کنید.

طرح لوگو Abduzeedo

لوگوی نئونی مشهور
لوگوی نئونی مشهور

این آرم برای یک وبلاگ محبوب طراحی و استفاده شده است. گرچه شکل لوله ای مانند نئون در اینجا به چشم نمی آیند، اما در برخی نمونه های دیگر استفاده و در آرم شرکت نمایش داده شده است، رنگ های روشن و شکل های گرد که قطعا یادآور نشانه نئون هستند. در این مورد، بسیاری از رنگ های مختلف برای ایجاد یک تصویر خلاق و هنری استفاده می شود. در این مورد، نئون در عین حال ظریف و مشتری مدار است و دارای ترکیبی برنده برای هر سازمانی که درگیر طراحی است استفاده می شود.

لوگوی نئون Quiksilver

لوگوی نئونی کوییک سیلور
لوگوی نئونی کوییک سیلور

اینگونه طراحی آرم ها می تواند در جایگزین کردن برند Quicsilver با نام تجاری گشت و گذار در پوشاک، به طوری که گرافیکی بودن این لوگو باعث حمایت آن در برخی از ارتباطات شده است. تجدیدنظر طراحی لوگو به راحتی قابل مشاهده است، اگر چه این آرم نئون کمی متفاوت از آن دسته کلاسیک ها است. اول، شکل لوله ها در اینجا سیاه و سفید هستند، که با رنگ روشن در فضاها با دقت انتخاب شده است. اگرچه هیچ منبع نور نئونی نمی تواند این کار را انجام دهد، اما با این وجود، اثر کاملا جدید و مناسب برای هر شرکتی است که به دنبال ریشه های خود می گردد.

طرح لوگوی Texas Roadhouse

Texas Roadhouse.svg

Roadhouses به طور سنتی با آرم نئون روشن به دعوت و جلب مسافران برای خوردن غذا در کنار بزرگراه کرده است، اما Texas ROADHOUSE تصمیم گرفته است برای حفظ ارتباط خود همانند گذشته با استفاده از آرم های نئون مشتریان خود را حفظ کند. در این حالت، شکل ایالت تگزاس به نام و ماموریت این رستوران اشاره دارد، در حالی که رنگ های گرم باعث ایجاد احساس دوستانه می شوند و چشم های خسته یک راننده را نیز جذب می کنند. این لوگو ممکن است کلاسیک باشد، اما قدرت خود را در زمان های مدرن حفظ می کند.

لوگو نئون نوعی تابلو تبلیغاتی است که از لوله‌های شیشه‌ای پر شده از گاز نئون برای ایجاد نور و روشنایی استفاده می‌کند. این لوله‌ها با عبور جریان الکتریکی از خود نوری رنگی و درخشان ساطع می‌کنند که توجه رهگذران را به خود جلب می‌کند. اما در طراحی لوگو نیز می توان از این قابلیت الهام گرفت و لوگوهای جذابی را خلق کرد. در این مقاله از مونس خواه ما به بررسی لوگوهای نئونی مشهور دنیا پرداختیم. نظر شما درمورد لوگوی نئونی چیست؟ آیا می توان از آن در برندسازی به خوبی استفاده نمود؟ نظرات خود را در قسمت کامنت ها با ما در میان بگذارید.

دسته بندی مجله طراحی
فهرست مطالب صفحه

مطالب مرتبط

×