طراحی لوگو انتشارات و چاپ خانه ها

طراحی لوگو انتشارات و چاپخانه ها

طراحی لوگو انتشارات و چاپ خانه ها، از مراحل مهم و اساسی در راه‌اندازی یک انتشارات کتاب یا چاپخانه می‌باشد. لوگو، به عنوان نمادی برای شناخت برند و ایجاد هویت بصری، نقش بسیار مهمی در جذب مخاطبین و افزایش شناخت برند دارد.

بدون شک اگر بخواهیم سه ویژگی مهم برای یک کتاب در نظر بگیریم، به جز نام کتاب و نام نویسنده، سومین و مهمترین ویژگی برای کتاب، انتشارات آن است. قاعدتا انتشارات نقش بسیار مهمی در یک کتاب دارد؛ چراکه طراحی‌‌ها، اشکال، ترجمه و … بر عهده‌ی انتشارات است. همچنین انتشارات، نقش بسیار مهمی را در موفقیت یا عدم موفقیت یک کتاب ایفاء می‌کند. به همین دلیل، طراحی لوگو چاپخانه و انتشارات کتاب می‌‌تواند یکی از اصلی ‌ترین موضوعات برای فعالین در این حوزه باشد. همان طور که می‌دانید یکی از اصلی ترین ویژگی‌هایی که باعث ماندگاری یک کتاب در ذهن افراد می‌‌شود، نام و لوگوی انتشارات آن است. معمولا افراد بعد از نام کتاب و نویسنده، نام و لوگوی انتشارات آن را به عنوان یکی از اصلی ترین مشخصه‌های کتاب معرفی می‌نمایند.

طراحی لوگو انتشارات کتاب و چاپخانه‌ چه اهمیتی دارد؟

  • طراحی لوگو انتشارات کتاب در ایجاد و شناسایی برند نقش مهمی دارد.
  • طراحی لوگو برای انتشارات و کتاب فروشی‌ها، به متمایز شدن و منحصر به فرد شدن آن کمک می‌کند.
  • از جهت تبلیغات و گسترش کسب و کار، طراحی لوگو برای انتشارات کتاب و چاپخانه بسیار موثر می‎‌باشد.
  • برای توسعه‌ی برندینگ در این حوزه، داشتن لوگو چاپخانه و انتشارات ضروری است.
  • طراحی لوگو چاپخانه و لوگو کتاب فروشی، اعبتار و ارزش برند را بالا می‌برد و منجر به ایجاد اعتماد نسبت به آن برند می‌شود.

در طراحی لوگو چاپخانه و انتشارت کتاب باید به چه مواردی توجه نمود؟

برای اینکه لوگو انتشارات و چاپخانه به خوبی طراحی شود و موثر باشد، باید برخی نکات در طراحی آن رعایت شود. در ذیل به بررسی این موارد می‌پردازیم.

استفاده از شکل‌ها و المان‌های مرتبط

باید در طراحی لوگو برای انتشارات و کتاب فروشی‌ها از المان‌ها و شکل‌های مرتبط با این حوزه (نظیره کتاب و قلم)، به منظور متنساب سازی لوگو با این حوزه و برقراری ارتباط با مخاطب استفاده نمود. اگر هم انتشارت کتاب در حوزه‌ی خاصی به فعالیت مشغول است، باید لوگو نیز هماهنگ با آن طراحی شود. مثلا یک انتشارات که در حوزه پزشکی و سلامت فعالیت دارد، باید در لوگوی آن نیز نمادهای مناسب و مرتبط با آن را به کار برد.

استفاده از المان‌های دیگر هم می‌تواند راه خوبی برای جلب توجه مخاطبان باشد. آگاهی از تاریخ طراحی گرافیک در تصاویر چاپی می‌تواند دید شما را در این مورد عمیق‌تر نماید و باعث شود که شما، انتخاب‌های بهتری در مورد المان‌های جانبی لوگو داشته باشید.

برخورداری از فونت مناسب

باید از فونت‌های واضح و خوانا و همچنین، هماهنگ با حوزه‌ی انتشارات و چاپ استفاده کرد. رعایت این مورد باعث می‌شود که لوگو بتواند به خوبی با مخاطب خود ارتباط ایجاد کند و روی مخاطب تاثیر بگذارد. تایپوگرافی بودن لوگو می‌تواند در سطح قابل توجهی به زیبایی یک لوگو کمک کند.

قابل استفاده بودن لوگوی طراحی شده در اندازه‌ها و مکان‌های مختلف

در طراحی لوگو چاپخانه و انتشارات کتاب باید توجه کرد که از لوگو، احتمالا در اندازه‌ها و جاهای مختلف استفاده خواهد شد. لذا، باید لوگوی سازگاری طراحی شود تا بتوان از آن در بنرها، کارت‌های تبلیغاتی، شبکه‌های مجازی و … استفاده نمود.

انتخاب رنگ‌های مناسب در طراحی آرم انتشارات و لوگو کتاب فروشی

باید رنگ‌های مرتبط با حس و حال این حوزه را در طراحی لوگوی کتاب فروشی و انتشارات به کار برد. داشتن لوگو چاپخانه و انتشارت کتاب با ترکیب رنگ مناسب و هماهنگ، کارآمدی لوگو را افزایش می‌دهد.

طراحی ساده‌ی لوگو چاپخانه و انتشارات کتاب

ماندگاری لوگوی ساده در ذهن مخاطب بالا می‌باشد و می‌توان با آن راحت‌تر ارتباط برقرار نمود. از این جهت، طراحی لوگو کتاب فروشی و چاپخانه باید در ساده‌ترین شکل ممکن صورت گیرد. لوگوی انتشار (Publishing logo) هر چقدر ساده‌تر طراحی شود، اثر گذارتر خواهد بود.

توجه به مخاطبین هدف در طراحی لوگو برای انتشارات و کتاب فروشی

باید به مخاطبین یک فروشگاه کتاب و انتشارت نیز توجه نمود. اگر مخاطبین هدف کودکان و نوجوانان هستند، لوگو کتاب فروشی یا انتشارات نیز باید براساس آنها طراحی شود. اگر هم افراد جوان یا بزرگسالان مخاطبین هدف هستند، لوگو نیز هماهنگ با آنها طراحی شود. مثلا اگر انتشارت در حوزه‌ی کتاب‌های آموزشی مدارس فعالیت دارد، لوگو نیز باید با توجه به قشر مخاطبین این حوزه طراحی شود.

طراحی لوگو انتشارات کتاب، چاپخانه و کتاب فروشی توسط استودیو مونس خواه

شرکت طراحی لوگو مونس خواه با استفاده از متخصصین حرفه‌ای و باتجربه‌ی خود می‌تواند، طراحی لوگو انتشارات کتاب، چاپخانه و کتاب فروشی را به بهترین شکل و مناسب‌ترین قیمت انجام دهد. اگر نیاز به سفارش طراحی لوگو انتشارات و چاپ خانه‌ها با المان‌ها، نمادها و شاخص‌های جذاب و خلاقانه دارید، با استودیو مونس خواه از طریق واتساپ (09059000190) و صفحه تماس با ما ارتباط برقرار نمایید.

دسته بندی مجله طراحی
فهرست مطالب صفحه

مطالب مرتبط