طراحی لوگو برای فروشگاه اینترنتی به همراه تمام فراز و نشیب ها!

لوگو برای فروشگاه اینترنتی

طراحی لوگو برای فروشگاه اینترنتی با سوال و جواب هایی همراه است که قرار است در این مقاله از مقالات آموزشی مونس خواه به بررسی این سوالات و پاسخ های دقیق آن ها بپردازیم. می دانیم که بازاریابی هویت برند با طراحی یک لوگوی فوق العاده حرفه ای تکمیل خواهد شد. در این راستا شما باید پارامترهای مختلفی مثل پیام لوگو، مکان های استفاده از آن، سایز مناسب لوگو و همچنین رنگ بندی و دیگر موارد مهم در طراحی را مورد بررسی قرار دهید. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید که قرار است به تمامی سوالات شما در این باره پاسخ دهیم.

پیام شما در طراحی لوگو برای فروشگاه اینترنتی چه می تواند باشد؟

پیام لوگو برای فروشگاه اینترنتی
پیام لوگو برای فروشگاه اینترنتی

همخوانی دقیق هدف فروشگاه اینترنتی شما با لوگو، دقیقاً همان چیزی است که شما می توانید پاسخ این سوال در نظر بگیرید. پیام لوگو برای یک فروشگاه اینترنتی می تواند نشان دهنده خدمات ارائه شده توسط شما، مزایا و برتری شما نسبت به رقیبان و همچنین سابقه و دلیل انتخاب شما در بین رقبا باشد.

دقت داشته باشید که اصول طراحی لوگو همراه با در نظر داشتن هدف آن انجام بپذیرد. با این کار می توان این سوال همیشگی درباره هدف لوگو و طراحی آن برای کسب و کار اینترنتی را پاسخ داد. البته دقت به این نکته که رسیدن به هدف فروشگاه، چیزی از اصول طراحی لوگوی شما کم نکند هم بسیار مهم و حیاتی است.

سایز مناسب لوگو برای استفاده های مختلف چقدر است؟

سوال بعدی در راستای طراحی لوگو برای فروشگاه اینترنتی می تواند سایز مناسب آن باشد. مهم این است که شما این لوگو را می خواهید در چه مکانی استفاده کنید. آیا می خواهید آن را روی کارت ویزیت خود بزنید و به مردم بدهید یا می خواهید آن را در سوشیال به صورت تک یا انبوه استفاده کنید.

اگر می خواهید از لوگوی خود به عنوان پروفایل حساب فضای مجازی خود استفاده کنید، سایز مناسب آن به صورت مربعی در نظر گرفته می شود تا با دایره شدن لوگو، آسیبی به اجزای جانبی وارد نشود. اگر می خواهید لوگو را در موقعیت هایی مثل گوشه‌ای از پست ها یا استوری ها استفاده کنید، لوگو را باید بدون پس زمینه به صورت png یا وکتور خروجی بگیرید. در این راستا می توانید مقاله انواع فرمت فایل لوگو را مطالعه کنید.

مکان های استفاده از لوگو کدام اند؟

مکان های استفاده از یک لوگوی حرفه ای برای فروشگاه اینترنتی بسیار متنوع اند. به عنوان مثال چند مورد از مهم ترین آنها عبارتند از:

  • بخش های مختلف وب سایت
  • بخش های مختلف فضای مجازی
  • پروفایل حساب های فضای مجازی
  • استفاده در چاپ بنر یا بروشور
  • کاربرد در کارت ویزیت
  • استفاده روی پاکت های خرید مشتریان
  • و غیره

هر کدام از این موقعیت های استفاده از لوگو نیازمند یک لوگوی حرفه‌ای و کاملاً اصولی است. شما می توانید یک لوگوی حرفه ای را با در نظر داشتن تمامی موقعیت‌های گفته شده، به صورت کاملاً حرفه ای مورد استفاده قرار دهید. می توانید تمامی نیاز های خود از طراحی لوگو را با کنار هم قرار دادن موقعیت های مورد استفاده، اصول طراحی و همچنین مخاطبان خود مرتفع سازید. تیم سابقه همکاری با شرکت هایی مثل جارچی، ویژنو و دیجی گلد را دارد. همچنین در زمینه های مثل طراحی لوگو در تبریز یا شهرهای دیگر هم خدماتی با مشاوره رایگان به مشتریان ارائه میکنیم.

برخی از سبک ها در طراحی لوگو کمتر از بقیه استفاده میشوند. برای مثال طراحی لوگو سه بعدی مدتی است بسیار کمتر از قبل دیده میشود. دانستن این نکات میتواند به ساخت لوگوی متفاوت کمک کند.

رنگبندی مناسب در طراحی لوگو برای فروشگاه اینترنتی

رنگبندی مناسب در طراحی لوگو
رنگبندی مناسب در طراحی لوگو

شناخت رنگ بندی مناسب برای طراحی لوگو با توجه به نوع کسب و کار شما و همچنین سلیقه مخاطبین انتخاب می شود. ورود به دنیای رنگ ها در طراحی لوگو برای فروشگاه اینترنتی می تواند بسیار جذاب باشد. شما باید با توجه به نوع کسب و کار و فروشگاهتان بهترین لوگو را با رنگبندی مناسب طراحی کنید. این رنگ بندی می تواند شامل انواع رنگ ها در کنار هم باشد که هم نشان از کاربرد خوب لوگو باشند و همچنین جذابیت زیادی برای کسب و کار شما ارائه دهند.

کنار هم قرار گرفتن چندین رنگ با کد های رنگی متناسب که زیبایی بصری خوبی هم داشته باشند، پالت نام دارد. شناخت پالت های رنگی مختلف برای این منظور بسیار کاربردی خواهد بود. می توانید با مطالعه وبسایت ها و کتاب های مختلف پالت های رنگی، بهترین رنگ بندی را برای لوگوی خود استفاده کنید.

البته دقت داشته باشید که در لوگو، در تمامی اجزای آن، نهایتاً دو الی سه رنگ استفاده کنید. قرار نیست رنگین کمان طراحی کنید! پس سعی کنید از رنگ هایی با صلابت که به مرور زمان جذابیت خود را از دست نمی دهند، بهره ببرید.

اهمیت رنگ در لوگو بسیار زیاد است. برای به دست آوردن یک شناخت عمیق از این مقوله پیشنهاد میکنیم مقاله اهمیت رنگ در طراحی لوگو را مطالعه کنید.

اهمیت مخاطب در طراحی لوگو برای فروشگاه اینترنتی

توجه به مخاطبان در طراحی لوگو برای فروشگاه اینترنتی
توجه به مخاطبان در طراحی لوگو برای فروشگاه اینترنتی

شناخت مخاطبان هم می تواند از دیگر موارد مهم در طراحی لوگو فروشگاه های اینترنتی باشد. شما باید بشناسید که مخاطبان شما در چه رده سنی قرار دارند، چه چیزی مورد علاقه آنهاست، چه چیزی می تواند شما را نسبت به دیگران متمایز کند و همچنین چگونه می توانید بهترین قیمت را برای ایشان ارائه دهید.

شناخت مخاطبان همچنین باعث می شود تا شما لوگوی خود را با دردسر کمتر و تعداد ویرایش محدودتری به نمایش بگذارید. شاید شما در اولین مرحله از طراحی لوگو نیاز به ویرایش های چند مرتبه داشته باشید؛ اما با شناخت دقیق مخاطبان اصلی آنها می توانید با یک بار طراحی، یک اثر هنری حرفهای برای چندین سال فروشگاه خود خلق کنید.

جمع بندی

طراحی لوگو برای فروشگاه اینترنتی و سوال و جواب های آن را در این مقاله از مقالات مونس خواه به طور کامل مورد بررسی قرار دادیم. گفتیم که سوالات مختلفی که شما قرار است در ذهنتان شکل بگیرد، چه سوالاتی می توانند باشند. ما هم متناسب با این سوالات، شما را راهنمایی کردیم.

دقت داشته باشید که در طراحی لوگو برای فروشگاه اینترنتی شما نیاز به هزینه بسیار زیاد ندارید! فقط کافیست مخاطبان خود را بشناسید، نیازهای خود از استفاده از لوگو را بفهمید، سایز مورد نظر را تشخیص داده و مکان های مورد استفاده لوگو را از قبل تعیین کنید. اگر در راستای طراحی لوگو برای فروشگاه خود سوال و یا مشکلی دارید، می توانید با شماره واتساپ ما در ارتباط باشید تا مشاوره رایگان دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *