آنچه در این مقاله میخوانید

طراحی لوگو برای پوشاک

طراحی لوگو پوشاک

لوگو پوشاک شما، نماینده‌ای از هویت برندتان است و در جذب مشتریان و تشخیص برند شما نقش به‌سزایی دارد. صنعت پوشاک در سال‌های اخیر توانسته جایگاه ویژه‌ای در صنعت مد برای خود به وجود آورد. از این رو طراحی لوگو برای پوشاک از اهمیت بسیاری برخوردار است. برندهای پوشاک زیادی در شبکه های اجتماعی تبلیغ می‌شوند و در معرض دید مخاطبان قرار می‌گیرند و انتخاب از میان آنها کار دشواری می‌باشد.

زیبایی، چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند اما آنچه سبب می‌شود تا مخاطب به یک برند پایبند و وفادار بماند؛ توجه به رعایت اصول برندینگ از طرف مالک برند می‌باشد. تا به حال توجه کرده‌اید که چرا از میان هزاران برند پوشاکی که به بازار عرضه شده‌اند تنها چند نمونه از آنها موفق شده‌اند تا از دیگر رقبای خود پیشی گرفته و بر قله موفقیت بایستند؟ بدون شک یکی از علت‌های آن طراحی یک لوگوی مخصوص پوشاک قابل تحسین و زیبا می‌باشد.

از طراحی لوگو لباس و پوشاک در چه جاهایی می‌توان استفاده نمود؟

از لوگو پوشاک می‌توان برای طراحی موارد زیر استفاده کرد:

 • طراحی لوگو تولیدی پوشاک
 • طراحی لوگو پوشاک مردانه
 • طراحی لوگو پوشاک زنانه
 • طراحی لوگو پوشاک کودک
 • طراحی لوگو لباس اسپرت
 • طراحی لوگو بوتیک لباس و لباس فروشی
 • طراحی لوگو لباس مجلسی

طراحی لوگو برای پوشاک چه اهمیتی دارد؟

 1. در ایجاد هویت و توسعه‌ی برند پوشاک نقش دارد.
 2. طراحی لوگو پوشاک زنانه، مردانه و … باعث تمایز یافتن و منحصر به فرد شدن می‌شود.
 3. می‌توان از لوگو بوتیک لباس و پوشاک برای کارهای تبلیغاتی و بازاریابی استفاده کرد.
 4. طراحی لوگو لباس و پوشاک برای دیده شدن و شناساندن برند لازم و ضروری می‌باشد.
 5. از جهت تصمیم گیری و ایجاد اعتبار و اطمینان، داشتن لوگو پوشاک کودک، زنانه و … می‌تواند موثر باشد.

ویژگی‌های مهم در طراحی لوگو پوشاک و لباس

در طراحی لوگو برای صنعت پوشاک و لباس توجه به برخی نکات می‌تواند اثرگذاری لوگو را بالا ببرد و باعث طراحی شدن لوگویی جذاب و حرفه ای شود. در ذیل به بررسی این موارد می‌پردازیم.

خلاقانه بودن لوگو

با داشتن لوگو پوشاک خلاقانه می‌توانید توجه مخاطبان خود را جلب کنید و باعث آشنایی‌ انها با برند خود شوید.

سادگی لوگو پوشاک

یک بوتیک فروشی یا لباس فروشی می‌تواند با طراحی یک لوگوی ساده، با مخاطبین خود ارتباط برقرار کند و در ذهن آنها ماندگار شود.‌

برخورداری از فونت مناسب

در طراحی لوگو برای پوشاک زنانه، کودکانه و … باید توجه کرد که لوگوی طراحی شده از فونت واضح و خوانا، برای برقراری ارتباط بهتر با مخاطب، برخوردار باشد.

استفاده از رنگ‌بندی مناسب

لوگوی لباس (Clothing logo) طیف وسیعی از رنگ‌ها را پوشش می‌دهد. به طور کلی، باید از رنگ‌بندی مناسب و مرتبط با حوزه‌ی لباس و پوشاک برخوردار باشد. به همین جهت، ترکیب رنگ لوگو پوشاک زنانه، با لوگو پوشاک مردانه و لوگو پوشاک کودک فرق دارد. همچنین، لوگو لباس مجلسی نیز با لوگو لباس اسپرت و سایر نوع لباس‌ها متفاوت خواهد بود.

متناسب بودن لوگو

باید در طراحی لوگو لباس، مخاطب و حوزه‌ی فعالیت تولیدی لباس، لباس فروشی و فروشگاه بوتیک لباس را در نظر گرفت. یعنی؛ اگر لوگو برای پوشاک زنانه طراحی می‌شود، باید با آن متناسب باشد. اگر هم برای پوشاک کودک، مردانه و … طراحی می‌شود، باید هماهنگ با آنها باشد. طراحی لوگو پوشاک زنانه با طراحی لوگو پوشاک کودک و یا طراحی لوگو پوشاک مردانه فرق دارد و در هر کدام از رنگ‌ها و شکل‌های مرتبط با آنها استفاده می‌شود. در مورد طراحی لوگو لباس اسپرت با طراحی لوگو لباس مجلسی و بقیه نوع لباس‌ها نیز این مورد صادق می‌باشد.

قابل استفاده بودن لوگو

قابل استفاده بودن لوگو به این معناست که از یک لوگو باید در اندازه‌ها و مکان‌های مختلف استفاده نمود. بنابراین، ‌در طراحی لوگو پوشاک و لباس باید به قابل استفاده بودن آن در جاهای مختلف توجه کرد.

سفارش طراحی لوگو برای پوشاک

صنعت پوشاک بر پایه زیبایی شناسی بنا شده است. از این رو داشتن یک لوگو مورد تحسین بر روی لباس می‌تواند برند شما را از دیگر تولیدات رقبا در بازار متمایز نماید. این کار تنها از عهده‌ی یک تیم آشنا به امور برندینگ ساخته است.

شما با سفارش طراحی لوگو، برند خود را در معرض دید عموم قرار می‌دهید و این لوگو تا همیشه بر روی تمامی تولیدات شما خودنمایی خواهد کرد. پس انتخاب افراد خلاق و آگاه از بیزینس پوشاک و مد در طراحی لوگویی شایسته برای برند شما، بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

تیم مونس خواه با سال‌ها تجربه در امر طراحی لوگو برای برندهای مختلف کاملا به نکات کلیدی در طراحی لوگو آشنا می‌باشد و می‌تواند شروعی بر مسیر پیشرفت کسب و کار شما باشد. شما مخاطبان می‌توانید جهت طراحی لوگو برای پوشاک و لباس خود مراحل زیر را انجام دهید.

1. تحقیق و بررسی

قبل از طراحی لوگو، باید تحقیقاتی درباره صنعت پوشاک و برندهای مشابه انجام دهید. نمونه‌های موجود را بررسی کنید و به دنبال الهام ‌بخشی برای طراحی خود باشید. با دیدن روندها و الگوهای پرطرفدار در این صنعت، می‌توانید ایده‌های خلاقانه‌ای برای لوگو خود بیابید.

2. هویت برند

باید هویت برندتان را مشخص کنید. آیا می‌خواهید برندتان را با طراحی ساده و شیک نشان دهید یا بهتر است با استفاده از رنگ‌ها و الگوهای پوشاک جوانپسند و مدرن را بیان کنید؟ هویت برندتان را با توجه به موارد مورد نظر خود، ارزش‌ها و فلسفه کسب و کارتان تعریف کنید.

3. رنگ‌ها و نوع خط‌

در انتخاب رنگ‌ها و نوع خط برای لوگو پوشاک، به موارد زیر توجه کنید:

 • استفاده از رنگ‌های مناسب با صنعت پوشاک مانند رنگ‌های زنده و متنوع.
 • استفاده از نوع خطی که با هویت برند شما سازگاری داشته باشد؛ ممکن است نوع خطی مدرن، زیبا و خوانا را برای لوگو انتخاب کنید.

4. سادگی و خلاقیت

لوگو پوشاک باید ساده، خلاقانه و قابل فهم باشد. از عناصر ساده و منحصر به فرد استفاده کنید تا به یاد ماندنی باشد. همچنین، اگر از عناصری مانند نمادها یا الگوها استفاده می‌کنید، خلاقیت خود را نشان دهید.

5. آزمون و ارزیابی

بعد از طراحی لوگو پوشاک، آن را در برابر جمعیتی از افراد آزمایش کنید. بازخورد آنها را جمع‌بندی کنید و در صورت نیاز، تغییرات لازم را اعمال کنید تا به یک نسخه نهایی قوی و جذاب برسید.

طراحی لوگو پوشاک و لباس توسط استودیو مونس خواه + نمونه کار

شرکت طراحی لوگو مونس خواه، با تکیه بر دانش و توانایی فنی بالای متخصصین خود و همچنین تجربه‌ی بالای آنها، می‌تواند با طراحی لوگو پوشاک زنانه، لوگو پوشاک مردانه، لوگو پوشاک کودک، لوگو بوتیک لباس، لوگو لباس اسپرت، لوگو لباس مجلسی و … به توسعه‌ی برندینگ و کسب و کار شما کمک نماید. در ادامه یک نمونه از این ارائه بیان می‌شود:

 • لانوین

برند لانوین، برندی می‌باشد که در زمینه‌ی فروش لباس زنانه به فعالیت می‌پردازد.

لوگو لانوین فروشگاه لباس زنانه-دوتایی، طراحی لوگو برای پوشاک

شما مخاطبین عزیز می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت طراحی لوگو و هویت بصری وسایر موارد از طریق واتساپ (09059000190) و صفحه تماس با ما، با استودیو مونس خواه ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول در مورد طراحی لوگو برای پوشاک

سفارش

طراحی لوگو.

با ما در ارتباط باشید
شبکه های اجتماعی

کالکشن

لوگو و هویت بصری