لوگو شرکت شیمیایی | معرفی خصوصیات و نحوه طراحی

لوگو شرکت های شیمیایی

لوگو شرکت شیمیایی برای ایجاد هویت و برقراری ارتباط با مخاطب لازم است. تصور کنید شما به عنوان یک مشتری برای خرید به یک فروشگاه مواد شیمیایی مراجعه کرده‌اید. شما به دنبال یک ماده شیمیایی هستید. وقتی به ویترین محصولات نگاه می‌اندازید نام بسیاری از آنها را نشنیده‌اید، پس برای خرید مردد هستید. در میان تمام این محصولات چشمتان به لوگوی محصولی می‌افتد که آن را قبلا در یکی از شبکه‌های اجتماعی یا بنرها دیده‌اید. بدون شک آن را خرید می‌کنید. این موضوع یک مثال ساده برای اهمیت طراحی لوگو شرکت‌های شیمیایی شما است. همه‌ی ما در زمان خرید به دنبال لوگوهای آشنا هستیم تا با خیال راحت‌تر و اطمینان بیشتری از آن استفاده کنیم.

ویژگی‌های مهم در طراحی لوگو شرکت شیمیایی

در طراحی لوگو مواد شیمیایی و یا شرکت‌های شیمیایی باید لوگویی طراحی کرد که از برخی ویژگی‌ها برخوردار باشد. در ادامه این موارد بیان می‌شود:

 • در طراحی لوگو شرکت شیمی باید به ابزار و نوع موادی است که با آن سر و کار دارند، توجه شود.
 • استفاده از رنگ‌های مناسب برای تشخیص درست مشتری در شناسایی مواد شیمیایی مختلف، در طراحی لوگو مواد شیمیایی بسیار حائز اهمیت است. لوگو شرکت شیمیایی (Chemical company logo) برای برقراری ارتباط با مخاطب خود نیازمند ترکیب رنگ مناسب می‌باشد.
 • باید لوگو شیمیایی یک شرکت با سایر شرکت‌ها متمایز باشد تا به دیده شدن آن شرکت کمک کند. تفاوت نوع محصولات شرکت با دیگر شرکت‌های رقیب و انتقال آن از طریق لوگو به مخاطب می‌تواند در این زمینه موثر باشد.
 • لوگو شرکت شیمیایی باید در مقیاس‌ها و جاهای مختلف خوانا و کاربردی باشد.
 • لوگو باید ساده طراحی شود. سادگی لوگو مواد شیمیایی باعث می‌شود که مخاطب با آن راحت‌تر ارتباط برقرار کند و معنا و مفهوم آن را بفهمد.

شرکت‌های شیمیایی زیادی با لوگو و آرم‌های مختلف مشغول فعالیت هستند. اگر نگاهی به لوگو شرکت‌های شیمیایی بیندازید، متوجه می‌شوید که طراحی بیشتر آنها شبیه به هم است و از یک الگو تبعیت کرده‌اند. طراحی لوگو برای شرکت شیمیایی و خدماتی در مجموعه مونس خواه با وسواس خاصی انجام می‌شود تا بهترین و مناسب ترین لوگو شرکت شیمی طراحی شود. مواد شیمیایی از آن دست محصولاتی است که طراحی لوگو برای آن، نیاز به تخصص و خلاقیت دارد.

اهمیت لوگو برای شرکت‌های شیمیایی

لوگوی شرکت‌های شیمیایی همیشه در اطراف ما هستند، اما ما به ندرت حتی در مورد آنها فکر می‌کنیم. لوگو شرکت شیمیایی از چند نظر دارای اهمیت می‌باشد:

 • از لحاظ ایجاد برند و توسعه برندینگ، طراحی لوگو برای شرکت شیمیایی ضروری است.
 • لوگو شرکت شیمی به یک شرکت هویت می‌دهد و در شناساندن آن نقش دارد.
 • از جنبه‌ی تبلیغات و بازاریابی داشتن لوگو شیمی بسیار پراهمیت می‌باشد.
 • استفاده از لوگو مواد شیمایی و لوگو شرکت شمیایی سبب تفکیک از رقبا می‌شود.
 • لوگو یک شرکت شمی نشان دهنده‌ی اهداف و ارزش‌های ان شرکت است.
 • لوگو شرکت شیمیایی می‌تواند حس اعتماد را در مخاطب ایجاد کند و اعتماد سازی نماید.

طراحی لوگو مواد شمیایی و شوینده

مواد شوینده قسمت جدایی ناپذیر بهداشت در زندگی هر فردی هستند. همچنین این محصولات قسمت بزرگی از اقتصاد شرکت‌های شیمیایی را تشکیل می‌دهند. طراحی لوگو مواد شیمیایی و مواد شوینده به شرکت‌ها کمک می‌کند تا بتوانند محصول خود را در میان محصولات ده‌ها شرکت دیگر، بهتر به مخاطب ارائه کنند و سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دهند.

شرکت‌های زیادی علاوه بر طراحی لوگوهای خاص برای مواد شوینده، برای خود هم لوگویی انتخاب می‌کنند که در ذهن مخاطب ماندگار باشد و خود را محدود به طراحی لوگو مواد شوینده نمی‌کنند. در ادامه می‌توانید چند نمونه موفق از لوگوی شرکت‌های شیمیایی را ببینید.

لوگو شرکت شیمیایی  CIBA

لوگوی شرکت سیبا
لوگوی شرکت سیبا

شکل پروانه که تصویر اصلی این طراحی لوگو است، نماینده غیرمنتظره غریزی برای این صنعت است. با این حال، در واقع یک تصویر بسیار معنی داری را نشان می‌دهد. پروانه نشان دهنده رشد و تحول است که در صنایع شیمیایی قابل توجه است. پیکسل‌های رنگارنگ نه فقط یادآور تکنولوژی مدرن هستند؛ بلکه نمادی از تقسیمات مختلف در این شرکت شیمیایی است. گرد بودن حرف C به اندازه کافی وزن به طراحی لوگو می‌دهد تا تصویر یکنواخت گردد. در غیر اینصورت، خیالی جسورانه است.

طراحی لوگوی شرکت  BASF

طراحی لوگوی شرکت BASF
طراحی لوگوی شرکت BASF

این لوگو شرکت شیمیایی شامل یک شعار است که اشاره بر کارهایی که در آن تخصص دارند، می‌باشد. این دو مربع فقط یک تصویر معمولی نیستند که سنتی بودن را نشان دهند، در واقع برای نشان دادن قفل و کلید طراحی شده‌اند. لبه‌های سخت با حروف گرد شده‌اند. پیام مورد نظر این است که این شرکت راه حل‌هایی را پیشنهاد می‌دهد که مناسب مشتریان است. رنگ سیاه و سفید، تصویر کاملا صریح و صادقانه‌ای را ارائه می‌دهد که اعتبار را برای شرکت به ارمغان می‌آورد.

طراحی لوگوی شرکت  Borealis

لوگو شرکت شیمیایی
طراحی لوگوی شرکت Borealis

این شرکت در زمینه پلاستیک فعالیت دارد. همچنین، دارای یک تصویر مربع از طراحی لوگو است اما بسیار متفاوت. خطوط موج مانند داخل مربع، یادآور شفق شمالی است که نام شرکت از آن ایده گرفته شده است و دارای نماد حرکت رو به جلو می‌باشد، که در صنایع پلاستیک و شیمیایی مهم هستند.

طراحی لوگوی شرکت  Eikos

لوگو شرکت های شیمیایی
eikos company logo design

این طراحی لوگو تاریخ طولانی و قابل توجه علمی را به وجود آورده است تا با ایجاد مارپیچ های معروف فیبوناچی جزء جدایی ناپذیر از آرم شرکت باشد. نقطه سبزی که در انتهای مارپیچ «I» وجود دارد نام شرکت است که این امر نشان می‌دهد، این خط طولانی دارای تاریخچه شرکت است که وسیله ای را می‌گیرد و به سمت جلو حرکت می‌کند. تمام نوشته‌ها با حروف کوچک و شکل‌هایی به طور کلی گرد هستند و یک احساس دوستانه ایجاد می‌کنند که در این زمینه مثبت است.

لوگو شرکت شیمیایی  Hawana

این شرکت شیمیایی تصمیم به استفاده از حلقه جامع، برای طراحی لوگو مشترک در تصویر گرفته است، اما این بار در یک تصویر با لایه‌ای بسیار مدرن این کار را انجام داده است. قرمز و نارنجی به آسیایی بودن شرکت مرتبط است و در عین حال نقاشی در جلوی چشم است. نوشتن گرد حس دوستانه بودن را اضافه می‌کند. از آنجایی که مردم تمایل دارند که نسبت به لوگوی شرکت‌های شیمیایی بی اعتبار باشند؛ این تصویر دوستانه و مدرن می‌تواند شانس بیشتری برای این کسب و کار در جهت موفقیت ایجاد نماید.

طراحی لوگوی شرکت  ThalesNano

لوگو شرکت شیمیایی

این شرکت شیمی دارای یک تصویر موج مانند است که ممکن است به عنوان یک نماد جنبش باشد، اما در واقع یک عکس از محصول قابل توجه شرکت است، یک راکتور هیدروژناسیون جریان مداوم آبی آرام است، در حالی که نوشتن به اندازه کافی ساده نیست که از تصویر ساده و جالب نادیده گرفته شود. تصویر گرد که در اطراف رآکتور قرار دارد و همچنین حروف کوچک در نیمه دوم کلمه، دوستانه بودن را به طراحی لوگو اضافه می‌کند.

طراحی لوگوی شرکت Jenapharm

طراحی لوگوی شرکت Jenapharm
طراحی لوگوی شرکت Jenapharm

این طراحی لوگو ساده به نظر می‌رسد، اما شامل جزئیات زیادی است که برای یک تصویر بزرگ و یکپارچه طراحی شده است. اول، دایره یک شکل مشترک است که ارتباط دوستانه را برقرار می کند، اما در مرکز قطعا شکل مثلث است که احساس قدرت را به وجود می‌آورد. رنگ‌های گرم شفاف و همپوشانی دارند، که در حال حاضر به یک طرح محبوب در طراحی آرم مبدل شده است.

لوگوی شرکت شیمیایی  Ace

باز هم دایره دوستانه را می‌بینیم اما این بار با یک تصویر بسیار علمی در پیش زمینه. دشوار است که یک تصویر را برای یک طراحی لوگو شرکت شیمیایی مناسب‌تر از یک مولکول بدانیم. بنابراین، این تصویر به خوبی انتخاب شده است. رنگ‌های آبی آرام باعث اعتماد مردم به شرکت می‌شود. در اینجا تصویر با حاشیه مناسب گرد می‌شود. نوشته به اندازه کافی جسورانه و ضخیم است تا شرکت به صورت قابل ملاحظه‌ای به حرفه‌ای بودن تبدیل شود.

طراحی لوگوی شرکت  Seventh Generation

Seventh Generation company logo design
Seventh Generation company logo design

در حالی که بسیاری از این شرکت‌ها غول‌های جهانی هستند،Seventh Generation  یک شرکت نسبتا کوچک است که بر ساخت مواد شیمیایی سازگار با محیط زیست و حتی ارگانیک برای تمیز کردن و بهداشت شخصی تمرکز دارد. طراحی لوگو نشان دهنده این تفاوت با تمرکز بر یک برگ است، که نشان دوستی زمین با محصول شیمیایی سازگار با محیط است. خورشید کوچک در پس زمینه به طبیعی بودن تصویر اضافه می کند. حروف کوچک در کلمه اول همه نشان از دوستانی دارند، که نسبت به شرکت‌های مختلف متفاوت‌تر هستند، در حالی که کلمه دوم همه به صورت بزرگ نوشته شده‌اند تا یک تصویر جدی‌تر را رونمایی کند.

طراحی لوگوی شرکت‌های شیمیایی  Sinochem

Sinochem company logo design
طراحی لوگوی شرکت Sinochem

 

این طراحی آرم یک لوله آزمایش نیمه پر است یا نیمه خالی است؟ در هر صورت، این یک تصویر مناسب برای یک شرکت شیمیایی است. رنگ آبی بدون سر و صدا به بیننده احساس آرامش می‌دهد؛ در حالی که تصویر به طور کلی یک حالت دور پسندی دارد. با این حال تمام حروف، بزرگ و ساده هستند و طراحی لوگو را به یک احساس ساده و شبیه کسب و کار تبدیل کرده است.

لوگوی شرکت‌های شیمیایی در همه جا هستند، اما بسیاری از مردم نمی‌دانند که آنها چه هستند و یا دقیقا هدف آنها چیست. همانطور که می‌بینید، این لوگو‌ها با ایجاد ارتباط کلی در مورد حقایق مربوط به صنعت شیمیایی، باعث ایجاد یک تصویر دوستانه و تسکین دهنده می‌شوند و حسن نیت عمومی ایجاد می‌کنند. این شرکت‌ها قطعا فرصتی بهتر برای یافتن موفقیت در زمینه خود را کسب خواهند کرد. لوگوی شما می‌تواند به طور مشابه ارتباط گیر و جذاب باشد؛ اگر طراحی آن توسط طراح حرفه‌ای صورت گرفته باشد.

استودیو طراح لوگو مونس خواه

هر برندی برای شناخته شدن نیاز به لوگویی دارد تا در ذهن مخاطب خود ماندگار شود. این ماندگاری ماحصل انتخاب درست در اجزا تشکیل دهنده لوگو توسط طراح می‌باشد. مجموعه‌ی مونس خواه با در درست داشتن تیم حرفه‌ای و با‌تجربه، می‌تواند در طراحی لوگو شرکت شیمیایی و لوگو مواد شیمیایی به شرکت شما کمک کند.

حتما شما هم در حرفه خود رقبایی دارید که در مسیر رقابت تنگاتنگی برای رونق اقتصادی و پیشرفت هستید. بدون شک همه آنها به برند شدن محصول خود فکر می‌کنند پس چه بهتر که شما اولین فردی باشید که با سفارش طراحی لوگویی خاص، از بقیه پیشی بگیرید. مشتریان شما را با نام برندتان خواهند شناخت. پس در انتخاب طراح برای لوگو محصول خود دقت کنید. شما با سفارش طراحی لوگو شرکت‌ شیمی در مجموعه ما صاحب یک شرکت شیمیایی با لوگوی مناسب و حرفه‌ای خواهید شد که تمامی موارد مهم برای جلب نظر مشتری در آن گنجانده شده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از قیمت طراحی لوگو و هویت بصری در استودیو مونس خواه، می‌توانید از طریق واتساپ (09059000190) و یا صفحه‌ی تماس با ما، با مجموعه‌ی مونس خواه ارتباط برقرار کنید.

دسته بندی مجله طراحی
فهرست مطالب صفحه

مطالب مرتبط

×