لوگو شرکت شیمیایی | معرفی خصوصیات و نحوه طراحی

لوگو شرکت های شیمیایی

تصور کنید شما به عنوان یک مشتری برای خرید به یک فروشگاه مواد شیمیایی مراجعه کرده اید. شما به دنبال یک ماده شیمیایی هستید. وقتی به ویترین محصولات نگاه می اندازید نام بسیاری از آنها را نشنیده اید پس برای خرید مردد هستید. در میان تمام این محصولات چشمتان به لوگوی محصولی می افتد که آن را قبلا در یکی از شبکه های اجتماعی یا بنر دیده اید. بدون شک آن را خرید می کنید. این موضوع یک مثال ساده برای اهمیت طراحی لوگو شرکت های شیمیایی شما است. همه ما در زمان خرید به دنبال لوگوهای آشنا هستیم تا با خیال راحت تر و اطمینان بیشتری از آن استفاده کنیم.

طراحی لوگو شرکت های شیمیایی:

شرکت های شیمیایی زیادی با لوگو و آرم های مختلف مشغول فعالیت هستند. اگر نگاهی به لوگو شرکت های شیمیایی بیندازید، متوجه می شوید که طراحی بیشتر آنها شبیه به هم است و از یک الگو تبعیت کرده اند. سفارش طراحی لوگو شرکت های شیمیایی و خدماتی از این نوع در مجموعه ما با وسواس خاصی انجام می شود. مواد شیمیایی از آن دست محصولاتی است که طراحی لوگو برای آن نیاز به تخصص و خلاقیت دارد.
یکی از ویژگی های طراحی لوگو شرکت های شیمیایی توجه به ابزار و نوع موادی است که با آن سر و کار دارند. همچنین استفاده از رنگهای مناسب برای تشخیص درست مشتری در شناسایی مواد شیمیایی مختلف بسیار حائز اهمیت است. از مهمترین نکاتی که در زمان طراحی لوگو شرکت های شیمیایی مورد توجه قرار می گیرد تفاوت نوع محصولات شرکت با دیگر شرکت های رقیب و انتقال آن از طریق لوگو به مخاطب می باشد.
در مجموعه ما طراحی لوگو با توجه به نوع مواد شیمیایی، نوع استفاده آنها و هدف شرکت در قالب فونت، رنگ، سایز، تایپوگرافی و مونوگرافی با هم ترکیب می شوند تا لوگویی مناسب با برند شما طراحی شود. طراحی این لوگوها در سایزهای کوچک و سایزهای بزرگ امکان پذیر می باشد. امکان طراحی لوگو به صورت تک رنگ، دو رنگ یا طیفی از رنگهای مختلف نیز وجود دارد.

آنچه مخاطب می بیند

مخاطبین امروز زمانی برای رمزگشایی پیچیده ندارند از اینرو لوگو شرکت شیمیایی شما در شکلی ساده و موجز که بیان کننده نوع فعالیت شما است، طراحی می شود. اگر مشتری با لوگو شما ارتباط برقرار کند بیشترین راه برای جذب مشتری را پیموده اید.
کارخانجات مواد شیمیایی و شرکت های تولید مواد اولیه نیز از این قائده مستثنی نیستند. هر برندی برای شناخته شدن نیاز به لوگویی دارد تا در ذهن مخاطب ماندگار شود. این ماندگاری ماحصل انتخاب درست در اجزا تشکیل دهنده لوگو توسط طراح می باشد.

درست است که ما در انتخاب رنگ برای لوگو آزاد هستیم اما باید به انتخاب رنگ توجه زیادی شود. در مجموعه ما برای انتخاب رنگ لوگو به مواردی از قبیل: نوع فعالیت شرکت، هدف صاحب برند، رده سنی مخاطب و برانگیختن احساسات مخاطب توجه می شود. بهتر است که در یک لوگو بیش از دو رنگ استفاده نشود مگر اینکه بهره بردن از رنگهای بیشتر نیاز باشد. رنگ در لوگو برای ایجاد هیجان و تمایل مشتری برای جذب محصول بسیار مهم و ارزشمند است. گاهی نیاز است تا از لوگوی تک رنگ استفاده شود.
سفارش طراحی لوگو شرکت های شیمیایی ( کارخانجات شیمیایی+ مواد اولیه و …):
حتما شما هم در حرفه خود رقبایی دارید که در مسیر رقابت تنگاتنگی برای رونق اقتصادی و پیشرفت هستید. بدون شک همه آنها به برند شدن محصول خود فکر می کنند پس چه بهتر که شما اولین فردی باشید که با سفارش طراحی لوگویی خاص، از بقیه پیشی بگیرید. مشتریان شما را با نام برندتان می شناسند پس در انتخاب طراح برای لوگو محصول خود دقت کنید.
شما با سفارش طراحی لوگو شرکت های شیمیایی در مجموعه ما صاحب یک شرکت شیمیایی با لوگوی مناسب با حرفه خود خواهید شد که تمامی موارد مهم برای جلب نظر مشتری در آن گنجانده خواهد شد.

اهمیت لوگو برای شرکت های شیمیایی

لوگوی شرکت های شیمیایی همیشه در اطراف ما هستند، اما ما به ندرت حتی در مورد آنها فکر می کنیم. مواد شیمیایی در محصولاتی هستند که ما برای تمیز کردن خانه های خالی، استفاده به جای سوخت مخزنی و گاز و محصولاتی که ما برای حمام کردن از آنها استفاده می کنیم. ما حتی مواد شیمیایی، مواد افزودنی و داروهای تجویزی را می خوریم.

همانطور که می توانید تصور کنید، این یک صنعت بزرگ است که هر شرکت باید با دقت تصویر و نام تجاری خود را پرورش دهد. دوپوینت و داو شاید غول های شناخته شده در این صنعت باشند، این در حالیست که شرکت ها هنگامی که به ساخت یک طراحی آرم تولیدی علاقه مند هستند، برنده می شوند.

طراحی لوگو مواد شوینده

مواد شوینده قسمت جدایی ناپذیر بهداشت در زندگی هر فردی هستند. همچنین این محصولات قسمت بزرگی از اقتصاد شرکت های شیمیایی را تشکیل میدهند. طراحی لوگو مواد شوینده به شرکت ها کمک میکند تا بتوانند محصول خود را در میان محصولات ده ها شرکت دیگر، بهتر به مخاطب ارائه کنند و سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دهند.

شرکت های زیادی علاوه بر طراحی لوگوهای خاص برای مواد شوینده، برای خود هم لوگویی انتخاب میکنند که در ذهن مخاطب ماندگار باشد و خود را محدود به طراحی لوگو مواد شوینده نمیکنند. در ادامه میتوانید چند نمونه موفق از لوگوی شرکت های شیمیایی را ببینید.

لوگو شرکت شیمیایی CIBA

لوگوی شرکت سیبا
لوگوی شرکت سیبا

شکل پروانه که تصویر اصلی این طراحی لوگو است نماینده غیرمنتظره غریزی برای این صنعت است. با این حال، در واقع یک تصویر بسیار معنی داری را نشان می دهد. پروانه نشان دهنده رشد و تحول است که در صنایع شیمیایی قابل توجه است. پیکسل های رنگارنگ نه فقط یادآور تکنولوژی مدرن هستند، بلکه نمادی از تقسیمات مختلف در این شرکت شیمیایی است. گرد بودن حرف C به اندازه کافی وزن به طراحی لوگو می دهد تا تصویر یکنواخت گردد در غیر این صورت خیالی جسورانه است.

طراحی لوگوی شرکت BASF

طراحی لوگوی شرکت BASF
طراحی لوگوی شرکت BASF

این لوگوی شرکت های شیمیایی شامل یک شعار است که کاملا بدون شک در مورد اینکه چه نوع کارهایی که در آن تخصص دارند، برگزار می شود. این دو مربع فقط یک تصویر معمولی نیستند که سنتی بودن را نشان دهند، در واقع برای نشان دادن قفل و کلید طراحی شده اند. لبه های سخت با حروف گرد شده اند. پیام مورد نظر این است که این شرکت راه حل هایی را پیشنهاد می دهد که مناسب مشتریان است. سیاه و سفید تصویر کاملا صریح و صادقانه را ارائه می دهد که اعتبار آن را برای شرکت به ارمغان می آورد.

شاید برای شما جالب باشد: تاریخچه طراحی گرافیکی سیاه

طراحی لوگوی شرکت Borealis

لوگو شرکت شیمیایی
طراحی لوگوی شرکت Borealis

این شرکت در زمینه پلاستیک فعالیت دارد همچنین دارای یک تصویر مربع از طراحی لوگو است، اما بسیار متفاوت. خطوط موج مانند داخل مربع یادآور شفق شمالی است که نام شرکت از آن ایده گرفته است، و دارای نماد حرکت رو به جلو است که در صنایع پلاستیک و شیمیایی مهم هستند. نوشتن ساده، واضح و مجزا از یک خط نشان از تقسیم بهتر تگ لاین شرکت است، که بدون شک در مورد این صنعت در شرکت وجود ندارد.

طراحی لوگوی شرکت Eikos

لوگو شرکت های شیمیایی
eikos company logo design

این طراحی لوگو تاریخ طولانی و قابل توجه علمی را به وجود آورده است تا با ایجاد مارپیچ های معروف فیبوناچی جزء جدایی ناپذیر از آرم شرکت باشد. نقطه سبزی که در انتهای مارپیچ “I” وجود دارد نام شرکت است که این نشان می دهد این خط طولانی دارای تاریخچه شرکت است که وسیله ای را می گیرد و به سمت جلو حرکت می کند. تمام نوشته ها با حروف کوچک و شکل هایی به طور کلی گرد هستند یک احساس دوستانه ایجاد می کند که در این زمینه مثبت است.

لوگو شرکت شیمیایی Hawana

این شرکت شیمیایی تصمیم به استفاده از حلقه جامع، برای طراحی لوگو مشترک در تصویر گرفته است، اما این بار در یک تصویر لایه ای بسیار مدرن این کار را انجام داده است. قرمز و نارنجی مربوط به یک شرکت مبتنی بر آسیایی بودن است و در عین حال نقاشی در جلوی چشم است. نوشتن گرد حس دوستانه بودن را اضافه می کند. از آنجایی که مردم تمایل دارند از نسبت به لوگوی شرکت های شیمیایی بی اعتبار باشند، این تصویر دوستانه و مدرن می تواند شانس بیشتری برای این کسب و کار در جهت موفقیت داشته باشد.

طراحی لوگوی شرکت ThalesNano

لوگو شرکت شیمیایی
طراحی لوگوی شرکت ThalesNano

این شرکت شیمی دارای یک تصویر موج مانند است که ممکن است به عنوان یک نماد جنبش باشد، اما در واقع یک عکس از محصول قابل توجه شرکت است، یک راکتور هیدروژناسیون جریان مداوم آبی آرام است، در حالی که نوشتن به اندازه کافی ساده نیست که از تصویر ساده و جالب نادیده گرفته شود. تصویر گرد که در اطراف رآکتور قرار دارد و همچنین حروف کوچک در نیمه دوم کلمه، دوستانه بودن را به طراحی لوگو اضافه می کند.

طراحی لوگوی شرکت Jenapharm

طراحی لوگوی شرکت Jenapharm
طراحی لوگوی شرکت Jenapharm

این طراحی لوگو ساده به نظر می رسد، اما شامل جزئیات زیادی است که برای یک تصویر بزرگ و یکپارچه طراحی شده است. اول، دایره یک شکل مشترک است که ارتباط دوستانه را برقرار می کند، اما در مرکز قطعا شکل مثلث است که احساس قدرت را به وجود می آورد. رنگ های گرم شفاف و همپوشانی دارند، که در حال حاضر به یک طرح محبوب در طراحی آرم مبدل شده است.

لوگوی شرکت شیمیایی Ace

باز هم دایره دوستانه را می بینیم اما این بار با یک تصویر بسیار علمی در پیش زمینه. دشوار است که یک تصویر را برای یک طراحی لوگو شرکت شیمیایی مناسب تر از یک مولکول بدانیم بنابراین این تصویر به خوبی انتخاب شده است. رنگ های آبی آرام باعث اعتماد مردم به شرکت می شود، در اینجا تصویر با حاشیه مناسب گرد می شود. نوشتن به اندازه کافی جسورانه و ضخیم است تا شرکت از نظر قابل ملاحظه ای به حرفه ای بودن تبدیل شود.

طراحی لوگوی شرکت Seventh Generation

Seventh Generation company logo design
Seventh Generation company logo design

در حالی که بسیاری از این شرکت ها غول های جهانی هستند، Seventh Generation یک شرکت نسبتا کوچک است که بر ساخت مواد شیمیایی سازگار با محیط زیست و حتی ارگانیک برای تمیز کردن و بهداشت شخصی تمرکز دارد. طراحی لوگو نشان دهنده این تفاوت در تمرکز با یک برگ، که نشان دوستی زمین از محصول شیمیایی سازگار با محیط است. خورشید کوچک در پس زمینه به طبیعی بودن تصویر اضافه می کند.

حروف کوچک در کلمه اول همه نشان از دوستانی دارند، که نسبت به شرکت های مختلف متفاوت تر هستند، در حالی که کلمه دوم همه به صورت برزگ نوشته شده تا یک تصویر جدی تر را رونمایی کند.

طراحی لوگوی شرکت های شیمیایی Sinochem

این طراحی آرم یک لوله آزمایش نیمه پر است یا نیمه خالی است؟ در هر صورت، این یک تصویر مناسب برای یک شرکت شیمیایی است.رنگ آبی بدون سر و صدا به بیننده احساس آرامش می دهد، در حالی که تصویر به طور کلی یک حالت دور پسندی دارد. با این حال، تمام حروف بزرگ و ساده هستند و طراحی لوگو را به یک احساس ساده و شبیه کسب و کار تبدیل کرده است.

Sinochem company logo design
طراحی لوگوی شرکت Sinochem

لوگوی شرکت های شیمیایی در همه جا هستند، اما بسیاری از مردم نمی دانند که آنها چه هستند و یا دقیقا چه هدف آنها چیست. همانطور که می بینید، این لوگو ها با ایجاد ارتباط کلی، حقایق مربوط به صنعت شیمیایی به هنگام ایجاد یک تصویر دوستانه و تسکین دهنده، باعث ایجاد حسن نیت عمومی می شوند. این شرکت ها قطعا  فرصتی بهتر برای یافتن موفقیت در زمینه خود را کسب خواهند کرد. لوگوی شما می تواند به طور مشابه ارتباط گیر و جذاب باشد، اگر شما آن را توسط یک طراح حرفه ای لوگو ایجاد کرده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *