طراحی لوگو شرکت ساختمانی معماری (اختصاصی + مشاوره رایگان)

سفارش طراحی لوگو شرکت ساختمانی

رقابت شدید در بین شرکت‌های فعال در زمینه ساختمانی و معماری، لزوم طراحی لوگو شرکت ساختمانی معماری را بیش از پیش به همه نشان داده است. هزینه ‌بر بودن پروژه‌های ساختمانی اعتماد کردن کارفرمایان به شرکت‌ها را سخت کرده است. یکی از ملزومات جلب اعتماد کارفرمایان، داشتن یک لوگو معماری و ساختمانی استاندارد و حرفه‌ای است.

حساسیت‌های طراحی لوگو شرکت ساختمانی معماری

طراحی لوگو برای کسب و کارهای مهم حساسیت‌های زیادی دارد. طراحی لوگو شرکت ساختمانی معماری هم از این قاعده مستثنی نیست. جلب توجه کردن لوگو برای مشتریان احتمالی فقط قسمتی از تاثیرگذاری لوگو شماست. البته موارد زیادی روی موثر بودن لوگو اثر دارند. در ذیل برخی از مواردها را بررسی می‌کنیم.

 1. در طراحی لوگو معماری سادگی لوگو بسیار مهم است. اگر لوگوی شما جذاب اما پیچیده باشد به احتمال زیاد فراموش خواهد شد. حتی اگر طرف مقابل مشتاق همکاری با شما باشد، احتمال این که دوباره بتواند شما را پیدا کند کم خواهد بود.
 2. استفاده درست از فضا یک اصل مهم در طراحی لوگو ساختمانی است که توسط بسیاری از افراد رعایت نمی‌شود. طراحان لوگو حرفه‌ای حتی با خالی گذاشتن یک قسمت هم می‌توانند طرح بسازند و هم از شلوغ شدن فضا جلوگیری کنند.
 3. رنگ بندی در طراحی لوگو شرکت ساختمانی معماری مانند سایر زمینه‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. یک ترکیب رنگ خوب علاوه بر زیبایی در انتقال مفاهیم هم اثرگذار است.
 4. ماندگاری لوگو برای یک شرکت ساختمانی معماری از لحاظ برندینگ و پیشرفت اهمیت زیادی دارد. اگر طراحی لوگو معماری فقط بر اساس ترندهای روز انجام شود؛ ممکن است تا چند سال عالی به نظر برسد اما با عوض شدن تدریجی ترندها با طرحی مواجه خواهید شد که به نظر زننده می‌رسد. در بهترین حالت قدیمی و غیر مدرن به نظر خواهید رسید و این موضوع برای مشتریان احتمالی شما اصلا ترغیب کننده نخواهد بود.
 5. کیفیت و المان‌های لوگو جزء اصلی ترین فاکتورهای امتیازدهی به طراحی لوگو ساختمان است. در طراحی لوگو معماری باید این نکته را در نظر گرفت که لوگوی این شرکت‌ها هم در فضاهای کوچک (مثل عکس پروفایل) و هم در فضاهای بزرگی (مثل بنرها) به نمایش در می‌آید. بنابراین، طرح اصلی لوگو نباید در هیچ اندازه‌ای ناخوانا یا بی‌کیفیت به نظر برسد.
 6. منحصر به فرد بودن یا همان کپی نبودن لوگو مهندسی و معماری هم برای شرکت‌های فعال در زمینه ساخت و ساز اهمیت زیادی دارد. هیچ کسی دوست ندارد که پروژه‌هایش به خاطر شباهت لوگو، به پای رقیبش نوشته شود و برای او اعتبار بسازد.
 7. اولین واکنش ما بعد از دیدن یک لوگو جذاب خواندن نام شرکت است. این نام باید در یک فاصله مناسب و با فونتی نوشته شود که هم خوانا باشد و هم پیام خود را به خوبی منتقل کند. شاید یک شرکت با فونت دست نویس سعی در انتقال راحتی داشته باشد و شرکتی دیگر فونت زر یا میترا را برای انتقال حس قدرت و رسمیت به کار بگیرد. در طراحی لوگو معماری و ساختمانی باید لوگو طراحی شده خوانا باشد تا بتواند اهداف و پیام‌ها را به خوبی انتقال دهد.

چرا طراحی لوگو شرکت ساختمانی معماری برای این شرکت‌ها اهمیت زیادی دارد؟

شرکت های ساخت و ساز برای گسترش کسب و کار خود نیاز به مطرح شدن و شناخته شدن دارند. همچنین وجود رقبای زیاد در این حوزه کاری، سبب شده است تا بازار رقابتی شدیدی شکل بگیرد. طراحی لوگو حوزه شرکت های ساختمانی به رشد سریعتر این شرکت‌ها کمک شایانی می کند.

طراحی لوگو معماری و شرکت های ساختمانی می‌تواند هویت تجاری یک شرکت، وفاداری و حس مسئولیت پذیری در آن شرکت را به مخاطبین القا کند. شما می‌توانید انواع طراحی لوگو شرکت‌های ساختمانی و معماری را در سایت های مختلف جستجو کنید و از آنها الگو برداری کنید.

بسیاری از این لوگوها در عین سادگی، منحصر به فرد هستند. در طراحی لوگو شرکت ساختمانی معماری از نماد هایی همچون درخت و سقف شیبدار یک خانه استفاده می‌کنند.

داشتن مهارت کافی و استفاده از نرم افزار های کاربردی، در طراحی این لوگوها تاثیر گذار است. استفاده از رنگ مناسب و در عین حال حفظ سادگی لوگو، می تواند نتیجه دلبخشی را برای مخاطب به ارمغان بیاورد.

همه‌ی شرکت های معماری و ساختمانی به یک طراحی لوگو نیازمند هستند تا بتوانند نماد و سبک کاری مجموعه خود را نمایش دهند. شرکت طراحی لوگو مونس خواه می‌تواند در زمینه‌ی طراحی لوگو معماری، مهندسی و ساختمانی به شرکت شما کمک کند.

چه مجموعه‌هایی نیازمند طراحی لوگو معماری و ساختمانی هستند؟

 • شرکت‌های ساختمانی: شرکت‌های ساختمانی دارای شاخه‌های متفاوتی می‌باشند. ساخت سوله‌های مواد غذایی، ساختن برج‌های غول پیکر و ساختمان‌های تجاری همگی می توانند جزو حوزه کاری شرکت‌های ساختمانی قرار بگیرند. طراحی لوگو ساختمانی و معماری به قدرتمند شدن، منسجم یافتن و با ثبات بودن یک شرکت ساختمانی کمک می‌کند.
 • معماران و شرکت‌های معماری: معماران و شرکت‌های معماری می‌توانند برای توسعه‌ی کسب وکار و ایجاد هویت از لوگو معماری استفاده کنند. معماری داخلی، معماری خارجی، معماری مدرن، معماری سنتی، معماری ایرانی و معماری اسلامی از معروف ترین شاخه‌ها و سبک‌های حوزه معماری هستند. با طراحی لوگو معماری مختصی آن حوزه و شاخه‌، می‌توان سبب تمایز یافتن شما با رقبا شد.
 • شرکت‌های مهندسی و مهندسین ساختمان: این گروه نیز می‌توانند برای ایجاد برندینگ و تبلیغات از لوگو مهندسی یا ساختمانی استفاده کنند.

ارتباط بین لوگو شرکت ساختمانی معماری و مخاطبین

ارتباط بین شرکت‌های ساختمانی و مخاطبین در نگاه اول از طریق لوگو شکل می‌گیرد. مانند هر کسب و کار دیگری، طراحی لوگو حوزه شرکت‌های ساختمانی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می باشد. برای کسب و کارهای پر رقیب، باید وقت زیادی جهت طراحی لوگو برای آن گذاشت و نمی توان انتظار یک لوگوی ساده را داشت.

استفاده از تصاویر مناسب و فونت مرتبط، می‌تواند کمک بسیار زیادی در طراحی لوگو معماری و مهندسی داشته باشد. طراحی لوگو ساختمان یکی از نکات مهم در تبلیغات آن شرکت به حساب می‌آید. استفاده از لوگوی مناسب می تواند باعث افزایش مشتریان شما شود.

طراحی لوگو باید به گونه ای باشد که بعد از دیدن آن، آرم و نشان تجاری آن مجموعه در ذهن مخاطب حک شود. هر نوع فعالیت ساختمان سازی داخلی یا خارجی می توانند برای خود یک لوگوی اختصاصی داشته باشند.

در طراحی لوگو شرکت ساختمانی معماری باید به یک سری عناصر ساده مثل رنگ و استفاده از تصاویر مرتبط توجه کرد. به کارگیری از ظرافت‌های خاص و بهره‌گیری از خلاقیت و ایده پردازی، در طراحی اینگونه لوگوها حائز اهمیت است. برای طراحی لوگو ساختمانی با کیفیت نیازمند ذهن خلاق هستیم.

طراحی لوگو شرکت ساختمانی معماری چه ویژگی هایی دارد؟

لوگوهای خوب خود را به خوبی نمایان می‌کنند و در ذهن‌ها می‌مانند. از نظر سایر طراحان هم تحسین برانگیزند و برخی دیگر از آنها الگو می‌گیرند. اما این ویژگی‌ها چیست که باعث می‌شود یک لوگو خوب باشد اما لوگوی دیگر جذاب به نظر نرسد؟

 1. سادگی در عین زیبایی

همه ما جمله معروف «نبوغ در سادگیست» را شنیده ایم. این جمله‌ی ساده و هوشمندانه یکی از اصول مهم در طراحی لوگو است. طراحی این نمادها از آن جهت پیچیده است که باید مفاهیم پشت یک شرکت را در یک طرح به مخاطب ارائه کند. در طراحی لوگو معماری و ساختمانی، لوگویی جذاب است که بتواند به بهترین و ساده ترین شکل از این چالش گذر کند و پیام خود را در اوج زیبایی به مخاطب برساند. لوگوی ساده (Simple logo) بهترین ارتباط را با مخاطب برقرار می‌کند.

 1. رنگ بندی روانشناسانه

هر کسی که در کار طراحی فعالیت دارد هنرمند است و اگر قرار باشد هنر شما در معرض دید هزاران نفر باشد باید موارد زیادی را مد نظر قرار دهید. پیام‌هایی که ممکن است اثر شما به صورت مستقیم یا غیر مستقیم به مخاطب القا کند. رنگ‌های استفاده شده در طراحی یک لوگو برای شرکت‌های ساختمانی معماری از این جهت حائز اهمیت هستند که می‌توانند، برای سرمایه گذارن جذاب یا زننده باشند. بنابراین، در لوگو معماری (Architectural logo) باید از پالت‌های رنگی مناسب استفاده شود.

ست رنگ لوگو برای شرکت‌های مهم باید طوری انتخاب شود که اگر در دکوراسیون داخلی شرکت استفاده شد بتواند تاثیر خوبی روی اطرافیان خود داشته باشد. این تاثیر می‌تواند جلب اعتماد، ایجاد حس راحتی یا حتی صمیمیت را منجر شود. برای دانستن اطلاعات بیشتر در مورد روانشناسی رنگ، می‌توانید مقاله‌ی بررسی لوگو از لحاظ روانشناسی شکل و رنگ را مطالعه کنید.

 1. داشتن مفهوم

لوگوی یک شرکت تنها یک عکس کوچک نیست که باید در جاهای مختلف استفاده شود. این طراحی به عنوان یک نماینده در همه جا حضور دارد و اگر نماینده شرکت شما حرفی برای گفتن نداشته باشد شما هم جلب توجه نخواهید کرد. چه بسیارند شرکت‌هایی که هزینه‌های میلیاردی برای اجاره بنر می‌کنند و به خاطر نامفهوم یا بی‌مفهوم بودن لوگوی خود نمی‌توانند بازدهی مورد نظر را بگیرند.

استودیو مونس خواه چه خدماتی در زمینه طراحی لوگو شرکت ساختمانی معماری ارائه می‌دهد؟

خدمات استودیو مونس خواه در زمینه طراحی لوگو شرکت ساختمانی, طراحی لوگو شرکت ساختمانی معماری, طراحی لوگو معماری

تیم مونس خواه با آگاهی کامل از حساسیت قراردادهای یک شرکت ساختمانی، کامل‌ترین خدمات را در زمینه طراحی لوگو شرکت ساختمانی ارائه می‌کند. همکاری با این استودیو به شما کمک می‌کند تا بتوانید به سادگی مشتریان خود را تحت تاثیر قرار دهید. این خدمات شامل:

 1. کارت ویزیت
 2. سربرگ A4 و A5
 3. پاکت نامه A4 و ملخی
 4. یادداشت
 5. مهر
 6. لوگو سایت
 7. پروفایل شبکه‌های اجتماعی
 8. واترمارک رسمی شرکت
 9. امضای پایانی ایمیل
 10. لوازم دفتری

مفاهیمی مانند کارخانه یا شرکت می‌توانند شکل‌های مختلفی داشته باشند اما در زمان مقایسه کردن آن‌ها، این لوگوی شماست که قرار است یک نقش کلیدی را بازی کند. لوگوی هر شرکتی نشان دهنده ارزش‌ها و میزان حرفه‌ای بودن آن است و حکم امضای خصوصی برند را دارد. کار کردن با یک استودیوی طراحی نامناسب ممکن است به جای تقویت برند شما، آن را تخریب و به اعتبار شما لطمه وارد کند. به همین خاطر است که همکاری با بهترین شرکت طراحی لوگو برای این کار اهمیت بالایی دارد. تیم مونس خواه در هنگام طراحی سلیقه و نظر مخاطب را نیز در نظر می‌گیرد و در طراحی لوگو به آن توجه می‌کند.

نمونه کار استودیو مونس خواه در زمینه‌ی طراحی لوگو معماری

 • برند الهام مراد

طراح لوگوی برند الهام مراد که در زمینه‌ی معماری و دکوراسیون داخلی فعالیت می‌کند، توسط استودیو مونس خواه صورت گرفته است. شما نیز جهت سفارش طراحی لوگو میتوانید با ما در ارتباط باشید.

لوگو الهام مراد برند شخصی-آبی, طراحی لوگو شرکت ساختمانی معماری, طراحی لوگو معماری

 • برند پیمان

برند پیمان، شرکتی است که در زمینه‌ی مهندسی و ساخت هتل در لندن فعالیت می‌کند. طراحی لوگو این شرکت توسط استودیو مونس خواه صورت گرفته است.

لوگو پیمان شرکت مهندسی و ساخت هتل در لندن-دوتایی, طراحی لوگو شرکت ساختمانی معماری, طراحی لوگو معماری

اگر سوالی در زمینه‌ی طراحی لوگو شرکت ساختمانی و معماری داشتید می‌توانید در قسمت نظرات مطرح کنید. برای اطلاعات بیشتر در زمینه تعرفه‌ طراحی لوگو می‌توانید از صفحه تماس با ما یا شماره واتساپ (09059000190) استفاده کنید.

دسته بندی مجله طراحی
فهرست مطالب صفحه

مطالب مرتبط

طراحی لوگو پوشاک
طراحی لوگوی مشاغل

طراحی لوگو برای پوشاک

لوگو پوشاک شما، نماینده‌ای از هویت برندتان است و در جذب مشتریان و تشخیص برند شما نقش به‌سزایی دارد. صنعت پوشاک در سال‌های اخیر توانسته

ادامه مطلب »