چگونه می توان طراحی مجدد لوگو را درست انجام داد؟

طراحی مجدد لوگو

لوگوی قوی می تواند تاثیر زیادی بر کسب و کار شما داشته باشد. گاهی اوقات شرکت ها این موضوع را در همان اولین بار درست انجام میدهند (به لوگو شل و نایک فکر کنید) و هرگز مجبور نیستند لوگو خود را بازبینی کنند. اما اغلب اوقات، لوگو باید اصلاح یا تنظیم شود تا با پیشرفت ها و تغییرات در شرکت شما (یا دنیای طراحی) ادامه یابد. این به ویژه برای کسب و کارهایی با طول عمر زیاد، مناسب است- لوگویی که شما در سال ۱۹۷۴ طراحی کرده اید احتمالا با مشتریان در سال ۲۰۱۹ ارتباط برقرار نخواهد کرد. و دلیل برحق دیگر این است که لوگو خود را هرچه بیشتر جذاب کنید و یک بار برای همیشه یک لوگو قوی داشته باشید. هنگامی که به این موارد فکرد کنید، ممکن است کشف کنید که واقعا زمان طراحی مجدد است.

طراحی مجدد لوگو ممکن است دلهره آور به نظر برسد و جزو اولویت بندی ها نباشد ، اما نفسی تازه برای زندگی جدید به چیزی دمیدن برای مدتی یا شاید حتی برای طولانی مدت ، می تواند به طور قابل توجهی موثر باشد. اما قبل از اینکه لوگو فعلی خود را تغییر دهید، زمان زیادی را اطمینان از اینکه آیا طراحی مجدد واقعا مورد نیاز است؟ صرف کنید. پرسیدن ۵ سؤال کلیدی به شما کمک خواهد کرد که بفهمید که آیا باید آنچه که دارید نگه دارید یا ریسک لوگو جدید را قبول کنید.

۵ سؤال کلیدی هنگام طراحی مجدد لوگو

 1. آیا تجارت شما گسترش یافته یا تغییر کرده است؟

بیشتر از پیتزا، دومینو لوگو بسیار قابل تشخیص خود را برای بهتر منعکس کردن لوگو خود در منو ها ، بروز کرد

شاید شما اخیرا یک خط از محصولات جدید اضافه کرده اید یا هسته مرکزی کار خود را گسترش داده اید یا تعداد زیادی از کارکنان جدید را به فهرست خود افزوده اید. اگر کسب و کار شما تغییر و یا گسترش پیدا کرده است، ممکن است وقت آن باشد که تغییر لوگوی خود را بررسی کنید. کسب و کارهای عادی هم از این قاعده مستثنی نیستند. برای مثال لوگو موبایل فروشی ها هم در طول این سال ها تغییرات زیادی را تجربه کرده است چون تجارت آن ها بسیار عوض شده است.

 1. آیا رقابت جدیدی دارید؟

شما در بالای بازی خود هستید، در صنعت خود بهترین هستید و حالا، ناگهان، شما با رقابت شدیدی واجه میشوید. شما می توانید ترس را احساس کنید یا می توانید بلند شوید و برای جایگاه خود مبارزه کنید. طراحی مجدد لوگو می تواند برای مشتریان فعلی شما نشان دهد که شما مدرن و بروز هستید، و مشتریان آینده خود را مورد توجه قرار دهید.

 1. آیا شما با یک مخاطب جدید ارتباط برقرار می کنید؟

شما یک پایگاه مشتری ایجاد شده دارید که وفادار و شگفت انگیز است، اما شما آماده ارتباط با مصرف کنندگان جوان نیز هستید. طراحی مجدد لوگو ممکن است همان چیزی باشد که دکتر برندینگ تجویز میکند. درست بازی کنید ، لوگو جدید شما به شما در برقراری ارتباط با یک مخاطب جدید کمک خواهد کرد و همچنان پایه مشتری خود را حفظ خواهید کرد.

لوگو برادران وارنر
لوگو برادران وارنر

برادران به دنبال بروزرسانی لوگوی خود به چیزی معاصر و اورجینال بودند

لوگوی جدید برادران برای مشتریان قدیمی روشن و برای جوانتر ها نیز بازیگوش، مدرن و جذاب است

 1. آیا ارزش یا ماموریت برند شما تغییر کرده است؟

وقتی کسب و کار شما رشد می کند، ممکن است به طور طبیعی تکامل یابد. اگر کشف کنید که شخصیت شرکت شما از زمانی که شما برای اولین بار کار خود را آغاز کردید تفاوت کرده است، لوگوی شما باید این تغییرات را منعکس کند.

 1. آیا لوگو شما تاریخ دار است؟

این یک سوال ساده و آشکار است، اما با ارزش ترین آنهاست. اگر لوگوی شما در دهه ۸۰ طراحی شده باشد ممکن است زمان ورود به دوران مدرن باشد. نه تنها از لحاظ زیبایی شناسی خسته است، بلکه طراحی قدیمی، سازگار با تعداد زیادی از دستگاه های فن آوری که لوگو نشان میدهند، نیست ، تلفن های همراه ، تبلت ها و دستگاه های شبیه به آنها.

طراحی مجدد لوگو
طراحی مجدد لوگو

Mello & Tabib، یک جراح زیبایی دندانپزشکی در نیویورک، به دنبال ارتقاء لوگو منقضی شده خود بود

لوگو طراحی شده
لوگو طراحی شده

لوگوی جدید نشان دهنده زیبایی شناسی و رویکرد تمیز و مدرن است.

اشتباهات طراحی لوگو بسیار رایج تر از چیزی هستند که فکر می‌کنید. مقاله را بخوانید و بنویسید که کدام لوگوهای مشهور این اشتباهات را تکرار کرده اند.

طراحی مجدد لوگو یا تازه کردن لوگو کدام یک برای شما مناسب است؟

اگر به یک یا چند سؤال بالا پاسخ مثبت دادید، ممکن است زمان طراحی مجدد لوگو باشد، اما بیش از یک راه برای نشان دادن لوگوی شما لازم است که راه اندازی مجدد لازم باشد. شما می توانید به سادگی لوگو خود را تازه کرده و یا آن را به طور کامل طراحی دوباره کنید.

تازه سازی لوگو رویکرد با ریسک کمتر است. آن را مانند یک لوگو که با عناصر طراحی که در حال حاضر در محل کار هستند، تصور کنید. در طی بازطراحی لوگو یک طراح، با اضافه کردن پیام، به روز رسانی رنگها یا ساده کردن کل ظاهر و احساس، تغییر کوچکی به آنچه در حال حاضر وجود دارد میدهد. به روز رسانی لوگو ۲۰۱۶ MasterCard نمونه ای از یک بازطراحی موفق است. شرکت مشهور کارت اعتباری دایره ها و رنگهای امضا خود را حفظ کرد و به سادگی با تایپوگرافی مدرن، نام خود را به آینده معرفی کرد.

800px Mastercard 2019 logo.svg

از سوی دیگر طراحی مجدد لوگو میتواند مانند جراحی پلاستیک دراماتیک و مهیج باشد. این رویکرد می تواند شامل پیام های جدید، یک طرح رنگی جدید، حتی یک نام جدید در نام شرکت شما باشد (به لوگو Fedral Express که به FedEx تبدیل شد توجه کنید) قبل از انتخاب مسیر برای طراحی مجدد، مهم است که ۳ سوال (بیشتر) بپرسید:

 1. دلیل اینکه لوگو کنونی من کار نمی کند چیست؟

(۵ سؤال کلیدی هنگام طراحی مجدد لوگو در بالای متن بخوانید)

 1. چه عناصری از لوگو فعلی باید بماند؟

شما ممکن است برای بازسازی کامل لوگو خود آماده باشید، اما قبل از اینکه تمام لوگو را نادیده بگیرید. عناصر طراحی فعلی را که به طور موثر نمایانگر سازمان شما هستند، در نظر بگیرید. این ممکن است رنگ های خاص، یک نوع سبک یا یک سرمایه مشخص از نام شرکت شما باشد.

Grain، یک سرویس تحویل مواد غذایی، می خواست برخی از عناصر طراحی خود را حفظ کند و در عین حال احساس مثبت و ماجراجویی به لوگوی خود را نیز اضافه کند

آرم جدید Grain روشن، بازیگوش و همه جانبه است.  به همان اندازه پر جنب و جوش و جالب زمانی که به تنهایی و یا زمانی که در مقابل زمینه های مختلف تنظیم شده است به نظر می رسد

 1. آیا لوگو فعلی من ارتباط قوی با پایه مشتری من دارد؟

یک چالش بزرگ با تغییر لوگو شما، قطع ارتباط بصری را که مشتریان شما با آرم قدیمی شما دارند، می سازد. زمانی را برای اینکه چگونه مشتريان شما با لوگو کنوني شما مرتبط هستند صرف کنید و عواقب احتمالی بازطراحی دراماتيک را بررسی کنيد. آیا مشتریان فعلی شما دچار سردرگمی خواهند شد؟ اگر چنین است، آیا این ریسک برای شما راحت است که شما برای ساخت یک پایگاه مشتری جدید کار کنید؟

طراحی مجدد لوگو
طراحی مجدد لوگو

لوگو اصلی Chevron برای به روز رسانی آماده بود

Chevron لوگو مدرن تری را بدون از دست دادن ویژگی های اولیه لوگو اصلی خود می خواست

روند تجدید ساختار لوگو

شما سوالات کلیدی پرسیده اید، تحقیقات لازم را انجام داده اید و آماده طراحی دوباره لوگو هستند. تبریک میگم این یک گام بزرگ برای شما و شرکت شما است. اکنون وقت آن رسیده است تا کار را انجام دهید.

در حالی که اکثر فرایند طراحی لوگو در حال یکسان شدن هستند ممکن است که شما در حال بازطراحی اولین یا پنجم لوگوی خود باشید، زمانی که شما به طور خاص در طراحی مجدد کار می کنید در اینجا چند نکته است که باید به یاد داشته باشید:

 • سعی کنید آپشن های لوگو جدید خود را با لوگو قدیمی خود به عنوان یک مقیاس موفقیت بطور مستقیم مقایسه کنید. در عوض، بر این که چگونه لوگو جدیدتان نمایانگر برند شماست یا با مشتریان ارتباط برقرار میکند تمرکز کنید.
 • تغییر می تواند احساسات غیر منتظره را ایجاد کند – هیجان در مورد چیزی جدید و یا اضطراب در مورد تغییر بیش از حد. قبل از نهایی شدن، طراحی لوگو جدید، مطمئن شوید. بنابراین می دانید که تغییرات را به دلایل درست انجام می دهید.
 • بعضی از عناصر یک لوگوی مجددا طراحی شده با رنگ جدید یا سبک طراحی کاملا متفاوت، برای تغییر نام کاربری و بازاریابی شما (مانند کارتهای کسب و کار جدید، وب سایت جدید و غیره) نیاز به تغییرات بیشتری خواهند داشت. اگر شما آماده نیستید که همه چیز را اصلاح کنید، در نظر داشته باشید برخی از عناصر را هم همینطور نگه دارید!
لوگوی ریدیزاین شده
لوگوی ریدیزاین شده

The Enchanted Life لوگوی زیبا و لوکسی میخواست …

شرکت های بزرگ هم تغییرات زیادی در لوگوهای خود انجام داده اند. در این مقاله می‌توانید سیر تکامل لوگوهای مشهور را مشاهده کنید.

چه کاری با لوگو جدید بازطراحی شده برند خود انجام دهید

شما یک آرم براق، جدید طراحی شده (یا تازه سازی شده) دارید. حالا چی؟

برای تکمیل کوچ از لوگو قدیمی به جدید، شما باید از جایی که شما قبلا بودید به جایی که امروز هستید بروید. این کار میتواند با تصمیم گیری در مورد اینکه شما لوگوی جدید خود را طی یک دوره زمانی معرفی کنید ،باشد و یا آگهی های تبلیغاتی خود را در یک تاریخ تعیین شده معرفی کرده و آن را به صورت رسمی اعلام کنید. در هر صورت شما مجبورید لوگو خود را در تمام سیستم عامل ها و موارد شرکت (امضای ایمیل، سربرگ وب، دسته توییتر، صفحات فیس بوک و LinkedIn و غیره) را به روز کنید.

دسته بندی مجله طراحی
فهرست مطالب صفحه

مطالب مرتبط

طراحی لوگو جعبه
آموزش ایلاستریتور

طراحی لوگو جعبه

طراحی لوگو جعبه یکی از جذاب ترین انواع طراحی لوگو است که می‌تواند مفاهیم پنهانی زیادی را در خود داشته باشد. در این مقاله به

ادامه مطلب »