طراحی لوگو پزشکی

لوگو یا آرم عنصری گرافیکی از علائم یا برچسب‌ها است به‌طوری که با سبک حروف یا قلم خاصی تنظیم شده یا به صورت ویژه اما خوانایی چیده شده‌است. شکل، رنگ، سبک حروف و … باید مشخصاً از دیگر علایم مشابه بازار متفاوت باشد. به زبان عامیانه لوگو نشانه یا علامتی گرافیکی است که توسط سرمایه داران تجاری، موسسات و حتی اشخاص حقیقی، برای متمایز کردن خود از دیگران در دید عموم، استفاده می شود. لوگوها یا تماما گرافیکی هستند (سمبول یا آیکون) و یا از نام تجاری سازمان یا موسسه تشکیل شده اند (لوگوتایپ یا ورد مارک).

طراحی لوگوی پزشکی

در صورتی که در حوزه پزشکی فعالیت دارید برای اینکه بتوانید در اولین نگاه اعتماد بیماران و مراجعه کنندگان خود را جذب نمایید. بهتر است قبل از هر چیزی یک لوگوی حرفه ای زیبا و جذاب را برای کسب و کار خود فراهم نمایید.

همچنین برای اینکه افراد بهتر بتوانند با تخصص و مهارتهای شما آشنا شوند و بیماران مربوطه را به سمت شما ارجاع دهند بهتر است تا علاوه بر داشتن لوگو، یک نام تجاری حرفه ای برای کسب وکارتان انتخاب نمایید.

لوگو های خلاقانه

لوگو شرکت نرم افزار پزشکی ALPHA-IT که بسیار قدرتمندانه طراحی شده است. رنگ آبی انتخاب درستی در طراحی لوگوهای مربوط به سلامت و بهداشت به شمار می آید چرا که این رنگ نماد اعتماد، وفاداری، حکمت، اعتماد به نفس، هوش، ایمان و حقیقت است. این لوگو در عین سادگی مناسب می باشد.

طراحی لوگوی پزشکی

این لوگو برای برند PharmaStrategies طراحی شده است. فعالیت این شرکت در زمینه بهبود بخشیدن کیفیت داروهای تولید شده در شرکت های دارویی می باشد. خلاقیت در استفاده از شکل در تایپوگرافی سبب شده است تا جذابیت بیشتری پیدا کند. همانطور که مشاهده می کنید درون حرف P که نماد حرف اول کلمه دارو است یک کپسول دیگر قرار گرفته است که نشان دهنده بهبود دهنده دارو می باشد.

 

طراحی لوگوی پزشکی

لوگو خلاقانه مربوط به موسسه Toowoomba Hand Therapy در عین سادگی بسیار هوشمندانه و خلاقانه طراحی شده است چرا گه این موسسه در زمینه توانبخشی دست فعالیت می کند. 

طراحی لوگوی پزشکی

لوگو طراحی شده برای شرکت تجهیزات دندانپزشکی HIT MEDICAL به طور خلاقانه ای شکل دندان را به صورت حرف اول نام کمپانی در لوگو به کار گرفته است.

طراحی لوگوی پزشکی

لوگو خلاقانه شرکت Mountaineer که از بخشی از شکل های خانه و علامت مثبت که نماد پزشکی می باشد برای طرح لوگو خود به طور هوشمندانه ای بهره برده است. انتخاب رنگ سبز برای خانه و رنگ آبی برای نماد پزشکی بسیار مناسب می باشد.

طراحی لوگوی پزشکی

چگونه برای کسب و کار در حوزه پزشکی یک لوگوی مناسب تهیه کنیم؟

اکثر آرم های پزشکی شامل نمادهای سنتی هستند.زیرا این نمادهای کلاسیک از زمان های قدیم با زمینهپزشکی ارتباط بسیار نزدیکی پیدا کردند.

اما بسته به حوزه تخصصی فعالیت پزشکی شما، نمادهای دیگری نیز میتوانند در طراحی لوگو مورد استفاده قرار بگیرند.

به عنوان مثال، کلینیک های چشم پزشکی تمایل به انتخاب آرم چشم و درمانگاه های باروری از تصاویر مادر و کودک برای جذب مادر و خانواده استفاده میکنند. و یا درمانگاه های دندانپزشکی از لوگو های خوشحال و تصاویر دندان سالم در طراحی آرم دندان استفاده می‌کنند.

برای طراحی لوگو در حوزه پزشکی معمولا از رنگ های ترکیبی در زمینه سبز، قرمز و  یا رنگ هایی مانند آبی که حس حفاظت را منتقل میکنند به کار گرفته میشود.

و استفاده از سایه های گرم تر نیز می تواند به رساندن مفهوم هدف اولیه پزشکی کمک کند، که همان کمک و مراقبت از کسانی است که نیازمند کمک های پزشکی هستند.

طراحی لوگوی پزشکی

روند طراحی رایج برای آرم های پزشکی عبارتند از:

  1. آرم های دایره ای از جمله تصاویر در قالب کپسول یا قرص برای دارو
  2. تصویر سیب برای تأکید بر تغذیه و سلامتی مورد استفاده میشود.
  3. تصویر دندان و لبخند انسان که در طراحی لوگوی کلینیک های دندانپزشکی استفاده میشود.
  4. آناتومی انسانی – بسته به زمینه تخصص کسب و کار که چشم ها، پا / پاها، قلب، مغز، پوست، دندان / دندان ها و گوش ها را شامل می شود.
  5. ابزار پزشکی مانند گوشی ضربان سنج، باند و …

طراحی لوگوی پزشکی

0
Print Friendly, PDF & Email

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید...دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های الزامی علامت گذاری شده اند *

نمونه لوگوهای طراحی شده در استودیو مونس خواه