سفارش طراحی لوگو پزشکی (یونیک و تضمینی)

طراحی لوگو پزشکی و دندانپزشکی

طراحی لوگو پزشکی برای آن دسته از پزشکان و دکترهایی که مطب شخصی دارند و به دنبال ارتقاء سطح کاری خود هستند، مناسب می باشد. طراحی لوگو پزشکی باعث می‌شود تا بیماران در همان ابتدا ورود به مطب، مجذوب کار و حرفه شما شوند.
کسانی که در حوزه پزشکی فعالیت دارند، می دانند که انتقال حس مثبت در ابتدای صحبت با بیمار یک مزیت به حساب می‌آید. این حس مثبت می تواند با طراحی لوگو و نصب آن بر روی ابتدای ورودی مطب و یا بر روی کارت ویزیت شما همراه باشد.
همچنین بسیاری از دکتر ها مخصوصا دندانپزشک‌ها، امروزه سایت‌هایی مختص به خود طراحی کردند و مشغول برندسازی و مشتری یابی از این طریق هستند. طراحی لوگو دندانپزشکی می‌تواند برای صاحبان سایت‌های اینترنتی در حوزه دندانپزشکی مناسب باشد.
در تمامی حوزه‌های پزشکی اگر می‌خواهید مشتریان و بیماران خود را در اولین نگاه جذب کنید، حتما یک لوگوی پزشکی زیبا و اختصاصی برای خود طراحی کنید.

طراحی لوگو پزشکی برای چه مشاغلی نیاز است؟

طراحی لوگوی پزشکی برای برخی مشاغل کاربردی و لازم است: در ذیل این مشاغل را بیان می‌کنیم:

 • داروخانه‌ها و شرکت‌های داروسازی: داروخانه‌ها و شرکت‌های داروسازی ‌می‌توانند، با طراحی لوگوی پزشکی و یا لوگو داروخانه خود را متمایز کنند و فعالیت خود را گسترش دهند.
 • کلینیک‌ها و مطب‌های پزشکی: برای این حوزه می‌توان لوگو پزشک عمومی را طراحی کرد. در صورتی که مطب‌ها و کلینیک‌های پزشکی به صورت تخصصی در یک زمینه فعالیت می‌کنند، می‌توان لوگوی پزشکی مرتبط با آن تخصص را برای آنها طراحی کرد.
 • پزشکان و متخصصین پزشکی: می‌توان برای پزشکان عمومی، لوگو پزشک عمومی را طراحی کرد و برای پزشکان متخصص، لوگوی پزشکی مرتبط با تخصص آنها طراحی نمود.
 • بیمارستان‌ها: طراحی لوگوی پزشکی برای ایجاد و ارتقاء هویت یک بیمارستان لازم و ضروری است.
 • مهندسین پزشکی و تولید کنندگان تجهیزات پزشکی: طراحی لوگو تجهیزات پزشکی و یا حتی لوگو پزشکی، برای مهندسین پزشکی و تولید کنندگان تجهیزات پزشکی به برندینگ آنها کمک می‌کند.
 • دندانپزشکان و کلینیک‌های دندانپزشکی: برای این حوزه نیز استفاده از لوگو دندانپزشکی و پزشکی می‌تواند به عنوان نمادی از تخصص و حرفه‌ای بودن آنها تلقی شود.
 • کلینیک‌های زیبایی و پوست: برای پزشکانی که در حوزه‌ی زیبایی، پوست و مو فعالیت می‌کنند؛ طراحی لوگو پزشک زیبایی از منظر گسترش کسب و کار و ایجاد هویت بسیار موثر خواهد بود.
 • مراکز بهداشتی و آموزشی: این مراکز هم می‌توانند برای جلب کردن توجه افراد و تاکید بر بهداشت و آموزش، از لوگو پزشکی استفاده کنند.

اهمیت طراحی لوگو پزشکی

در تمامی رشته‌های پزشکی، حس مسئولیت پذیری و دلسوزی دو پارامتر مهم و ضروری به حساب می‌آید. یک بیمار چیزی برای از دست دادن ندارد و تمام امید خود را اول به خدا و بعد به شما پزشکان واگذار کرده است. شما، شخصی هستید که با به کارگیری حرفه و دانش خود باید آن فرد را از شرایط سختی که در آن قرار گرفته خارج کنید.

امروزه با اینکه بسیاری از مشاغل همچون مهندسی طرفداران خود را از دست داده اند، اما مشاغل پزشکی همچنان از طرفداران زیادی برخوردار هستند. رشته‌های پزشکی امروزه به یک امید و آرزو برای جوانان ایرانی تبدیل شده است.

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و ورود به عرصه الکترونیک، تنها درس خواندن در دانشگاه از شما یک آدم موفق نخواهد ساخت. بعد از قبول شدن در امتحانات مختلف و حتی رفتن به سرکار، با یک حقوق ثابت و دولتی رشد چندانی در طول زندگی خود نخواهید داشت. لذا نیاز است تا بر روی پای خود بایستید و با ایجاد یک مطب شخصی به درمان بیشتر بیماران بپردازید و وارد عرصه های جدیدی در علم پزشکی شوید.

اما در دوران تجارت الکترونیک و سخت شدن رقابت‌ها، باید هر چه سریعتر به فکر برندسازی کار و حرفه خود باشید. طراحی لوگو پزشکی در ابتدای مسیر می‌تواند یک شروع قدرتمند برای شما به حساب بیاید. این موضوع در طراحی لوگو روانشناسی هم صدق می‌کند.

با طراحی لوگوی پزشکی می‌توانید برای خود در این حوزه هویت و اعتبار بسازید، توجهات را جلب کنید و از سایر رقبا متمایز شوید. مجوعه این عوامل باعث پیشرفت شما خواهد شد.

شاید برای شما جالب باشد: طراحی لوگو روانشناسی و روانپزشکی

هماهنگی لوگوی پزشکی با دکوراسیون مطب

یکی از مهم‌ترین نکته‌هایی که باید در طراحی لوگوی پزشکی در نظر داشت استفاده از طرح، رنگ و ساختار لوگو در دکوراسیون داخلی مطب است. در این مورد بهتر است قبل از طراحی لوگو، هماهنگی‌های لازم صورت بگیرد. امروزه اغلب پزشکان برای بالا بردن سطح کاری خود دکوراسیون، مبلمان و لباس پرسنل خود را با لوگو هماهنگ می‌کنند؛ تا در اولین نگاه بتوانند مخاطبین خود را جذب کنند و اعتماد آن‌ها را به دست آورند.

منتظر ماندن در سالن انتظار هم یکی دیگر از خصوصیات مهم مطب است. در این زمان مراجعه کننده به محیط مطب هم نگاه خواهد کرد. یک لوگوی گیرا تمام چیزی است که این فرد مراجعه کننده بعد از ترک مطب به یاد خواهد داشت. به همین علت است که اهمیت فونت و نام پزشک در تایپوگرافی لوگو پزشکی بسیار بالاست.

ویژگی‌های طراحی لوگو پزشکی و دندانپزشکی

 1. هر لوگو باید مطابق و مرتبط با حرفه و شغل مورد نظر باشد. به گونه‌ای که مشتریان در نگاه اول، هم بتوانند شغل مخاطب را تشخیص بدهند و هم در ذهن و خاطره آنها باقی بماند.
 2. در طراحی لوگوی پزشکی باید از شکل و نمادهای مرتبط با آن استفاده کرد. به همین منظور، یکی از ساده ترین طرح‌های لوگو پزشکی استفاده از علامت به علاوه (یا مثبت) می‌باشد. همچنین در برخی لوگوها از علائمی همچون گوشه پزشی، قرص، برگ گیاهان، ضربان قلب، پیوند های مولکولی و … استفاده می‌شود. هدف استفاده از این علائم، معرفی شغل و حرفه آن کار می باشد.
 3. لوگوی طراحی شده برای یک پزشک باید قابلیت استفاده در هر جایی را داشته باشد؛ یعنی بتوان در اندازه‌های کوچک (مثلا روی کارت ویزیت‌ها) و اندازه‌های بزرگ (برای نمونه روی بیلبوردها) استفاده کرد.
 4. در هنگام طراحی لوگو در زمینه پزشکی عموما باید از رنگ هایی همچون قرمز، سبز، نارنجی و آبی (به دلیل ویژگی روانشناختی آنها) استفاده کرد. برای دانستن اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله‌ی بررسی لوگو از لحاظ روانشناسی شکل و رنگ را مطالعه فرمایید.
 5. یک لوگوی پزشکی (Medical logo) باید منحصر به فرد باشد و سبب تمایز یک پزشک با سایر رقبا شود. چنین لوگویی نظرها را جلب خواهد کرد و برای برندینگ نیز بسیار مهم خواهد بود.

استفاده از برخی اشکال در طراحی لوگوهای جدی چندان رایج نیست اما بسته به انتخاب طراح می‌توان از آن ها هم استفاده کرد. طراحی لوگو انتزاعی یکی از همین موارد است.

طراحی لوگو پزشکی و دندانپزشکی توسط استودیو مونس خواه و نمونه کارهای این استودیو

مجموعه مونس خواه با بررسی دقیق کار و شغل شما و با در اختیار داشتن بهترین طراحان در زمینه طراحی لوگو پزشکی، بهترین و با کیفیت ترین لوگو ها را برای شما عزیزان طراحی می کنند. در ادامه چند نمونه کار از استودیو مونس خواه بیان می‌شود.

 • برند دکتر زرین قلم

طراحی لوگو و هویت بصری برند دکتر زرین قلم (متخصص گوش، حلق و بینی)، که در زمینه‌ی جراحی بینی فعالیت می‌کند، توسط استودیو مونس خواه انجام شده است.

لوگوی دکتر زرین قلم، طراحی لوگو پزشکی

لوگو دکتر زرین قلم جراح بینی - سیاه و رنگی, طراحی لوگو پزشکی

 • برند آیلار رحیمی

دکتر آیلار رحیمی در زمینه‌ی پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند. هویت بصری و لوگو برند دکتر آیلار رحیمی توسط استودیو مونس خواه طراحی شده است.

هویت بصری برند دکتر آیلار رحیمی پزشک زیبایی-پرزنت2, طراحی لوگو پزشکی

لوگو دکتر آیلار رحیمی پزشک زیبایی-دوتایی, طراحی لوگو پزشکی

 • برند مام پلاس

مام پلاس، یک مرکز آموزشی نوزادان برای زنان باردار و زوج‌ها می‌باشد. لوگوی این شرکت نیز توسط استودیو مونس خواه طراحی شده است.

طراحی لوگو پزشکی

 • برند پژواک

برند پژواک، یک سازمان می‌باشد که در زمینه‌ی حمایت از بیماران سرطانی فعالیت می‌کند. این سازمان فعالیت‌های ارزنده‌ای را در جهت بهبود زندگی بیمارن سرطانی انجام داده است. طراحی لوگو و هویت بصری برند پژواک بر عهده‌ی استودیو مونس خواه بوده است.

هویت بصری برندپژواک مرکز خیریه حمایت از بیماران سرطانی-عکس کاور, طراحی لوگو پزشکی

لوگوپژواک مرکز خیریه حمایت از بیماران سرطانی-دوتایی, طراحی لوگو پزشکی

 • برند کوثر

کوثر، مجتمع پزشکی است که در زمینه‌ی خدمات پزشکی (سلامت، پیشگیری و …) به فعالیت مشغول است. طراحی هویت بصری و لوگو این شرکت هم مانند برندهای ذکر شده توسط مجموعه‌ی مونس خواه انجام شده است.

هویت بصری برند کوثر خدمات پزشکی و سلامتی-پرزنت5, طراحی لوگو پزشکی

لوگو کوثر خدمات پزشکی و سلامتی-دوتایی, طراحی لوگو داروخانه, طراحی لوگو داروسازی, طراحی لوگو پزشکی

مجموعه ما می‌تواند یک شروع قوی برای ورود به عرصه اینترنت و برندسازی برای شما رقم بزند. کافیست از طریق صفحه تماس با ما، با مجموعه‌ی ما ارتباط برقرار کنید. پزشکان عزیز تبریز می‌توانند علاوه بر تماس تلفنی، برای مشاوره حضوری هم به دفتر مراجعه کنند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید به طراحی لوگو در تبریز مراجعه کنید.

دسته بندی مجله طراحی
فهرست مطالب صفحه

مطالب مرتبط

طراحی لوگو جعبه
آموزش ایلاستریتور

طراحی لوگو جعبه

طراحی لوگو جعبه یکی از جذاب ترین انواع طراحی لوگو است که می‌تواند مفاهیم پنهانی زیادی را در خود داشته باشد. در این مقاله به

ادامه مطلب »