چند ویژگی یک لوگو بد

چند ویژگی یک لوگو بد

طراحی یک لوگو بد می‌تواند تاثیر منفی در کسب و کار شما داشته باشد. امروزه طراحان غیر حرفه ای برای طراحی لوگو به شکل کاملا آماتور عمل می کنند. موارد متعددی وجود دارند که یک لوگو بد را می توانند معرفی کنند. استفاده از نرم‌افزارهای مختلف برای طراحی لوگو، اهمیت بالایی دارد. علاوه بر این یک طراح باید به صورت استراتژیک از رنگ ها استفاده نماید. هر اندازه یک لوگوی خوب موجب تقویت کسب و کار شما می شود. طراحی لوگوی نامناسب و غیر حرفه ای به عنوان مانع پیشرفت شما میتواند شناخته شود. راهکارهای مختلفی برای شناسایی یک لوگو بد وجود دارد. لوگوهای غیر استاندارد ویژگی ها و مشخصه هایی با خود به همراه داشته که می‌توانند موجب شناسایی آنها شوند.

متخصصین طراحی لوگو هنگام طی کردن پروسه طراحی، علاوه بر سادگی باید اصول دیگری را نیز در نظر بگیرند. ایده های خلاقانه و استفاده از رنگ ها به صورت مناسب برای طراحی لوگو، اهمیت بالایی دارند. علاوه بر این به کاربردن تصاویر مرتبط به عنوان یکی از مهمترین نکات برای طراحی یک لوگو شناخته می شود.

آشنایی با یک لوگو بد

اگر قصد شناسایی یک لوگو بد را دارید، می توانید نکات مختلفی را در نظر داشته باشید. یک لوگوی غیر استاندارد با خود نشانه هایی به همراه دارد. اگر قصد دارید حرفه‌ای عمل کنید، باید لوگوی منحصر به فردی در اختیار داشته باشید. استفاده از ابزارهای تخصصی در این زمینه اهمیت بالایی خواهد داشت. برخی از نشانه ها و ویژگی های یک لوگوی غیر استاندارد می توانند موارد زیر بیان شوند.

  • استفاده از رنگ نامناسب

یکی از مهمترین ویژگی‌های یک لوگو بد، عدم استفاده صحیح از رنگ ها به شمار می روند. استفاده هوشمندانه از رنگ ها و طراحی لوگوی جذاب به خوبی می تواند موجبات بهبود کسب و کار شما شود. روانشناسی رنگ در این شرایط می‌تواند کمک فراوان به طراحان نماید. به عنوان مثال اگر مخاطبان هدف بانوان باشند، رنگ های مورد علاقه آنها باید در طراحی لوگو به کار رود. امروزه به وفور می توانید تاثیر رنگ در جذابیت لوگو را مشاهده نمایید. لوگوی شبکه‌های اجتماعی مانند لینکدین و فیسبوک از رنگ آبی برخوردار است. با توجه به اینکه آبی به عنوان رنگ دوستی شناخته می شود، تاثیر گذاری بالایی در  لوگوی این پلتفرم ها دارد. در طرف مقابل یک لوگو با رنگ نامناسب به شدت در کسب و کار شما اثر منفی خواهد گذاشت. استفاده از رنگ های ناموزون و نامرتبط، دشمن اصلی یک لوگوی استاندارد محسوب می شود.

طراحی لوگو
طراحی لوگو
  • استفاده از نرم‌افزارهای غیر استاندارد برای طراحی لوگو

هر اندازه طراح لوگو از نرم‌افزارهای حرفه‌ای تر استفاده کند، موفقیت بیشتری به دست می آورد. پیشرفت در زمینه ارائه نرم‌افزارهای طراحی در این زمینه به شما کمک فراوان خواهد کرد. نرم افزارهای قدرتمندی مانند CorelDRAW  و Adobe lllustrator برای طراحی لوگو می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند.

  • پیچیدگی در طراحی لوگو

یک لوگوی ساده به هیچ عنوان یک لوگو بد نخواهد بود. بسیاری از افراد گمان می کنند لوگوی پیچیده می تواند گزینه کاربردی تر باشد. طراح لوگو باید با ایده های خلاقانه بتواند ضمن سادگی یک لوگوی فوق العاده را طراحی کند. در این بین می توانید ایده های موجود در ذهن خود را نیز ارائه دهید. در نظر گرفتن مخاطبین هدف و نوع کسب و کار برای طراحی لوگو، اهمیت بالایی دارد. مشتریان می‌توانند نسبت به لوگو و برند شما حساسیت بالایی نشان دهند.

  • طراحی غیر حرفه‌ای و متناقض

طراحی لوگوی حرفه ای به شناخته شدن برند تجاری شما کمک فراوان خواهد کرد. اگر یک شرکت فناوری هستید برای طراحی لوگو باید آینده نگری را در نظر داشته باشید. به همین علت یک طراح حرفه‌ای باید بتوانند از شبکه‌های مختلف و مدارهای سیم در طراحی لوگو بهره ببرد. یک طراحی متناقض و غیر حرفه ای هیچگونه اثر مثبتی برای کسب و کار شما نخواهد داشت. تصور کنید در زمینه فروش محصولات ویژه کودکان، فعالیت خود را انجام می دهید. یک طراحی خشن به شدت اثر منفی در کسب و کار شما خواهد گذاشت. نوع طراحی لوگو باید به شکلی باشد که به دور از پرخاشگری و خشونت انجام شود.

سایر ویژگی های یک لوگو بد

یک لوگوی بد علاوه بر این، ویژگی و مشخصه های دیگری با خود به همراه دارد. به عنوان مثال استفاده از علائم غیر ضروری در لوگو اثرگذاری منفی خود را نشان می دهد. یک طراح حرفه ای باید به خوبی علائم و حروف غیر ضروری را از لوگو حذف کند. در کنار این مورد لوگوی مبهم و نامناسب هیچ گونه توضیح از فعالیت شما به مخاطبان ارائه نمی دهد. سعی کنید برای طراحی لوگو، تمام موارد گفته شده را مد نظر قرار دهید.

ویژگی های یک لوگوی استاندارد

ویژگی های یک لوگوی استاندارد
ویژگی های یک لوگوی استاندارد

 

طراحی لوگوی خوب و استاندارد به بهترین شکل می تواند کسب و کار شما را ارتقا دهد. یک طراح حرفه ای با بررسی موارد مختلف می‌توانند لوگوی کاربردی به شما ارائه دهد. نکات مختلفی وجود دارند که برای طراحی لوگو به خوبی تاثیر مثبت خود را نشان می‌دهند. اگر به دنبال توسعه و رشد برند و کسب و کار خود هستید، در طراحی لوگو حساسیت بالایی به خرج دهید. تمام شرایط مورد نیاز برای یک لوگو را طراح حرفه ای به خوبی در نظر خواهد گرفت. نکات زیر می‌توانند به عنوان راهنمای مناسب برای خلق لوگوی استاندارد بیان شوند.

تمایز

متمایز بودن به عنوان یکی از مهمترین قوانین برای برندینگ شناخته می شود. به عنوان مثال می توانید طراحی لوگوی شرکت اپل را بررسی کنید. این نماد قدیمی به خوبی می‌تواند خود را متمایز با سایر نمادها نشان دهد. در شلوغی تبلیغات امروزه، یک لوگو و برند استاندارد می تواند شما را نسبت به دیگران متمایز نشان دهد. استفاده از رنگ های مختلف و طراحی لوگوی رنگارنگ شما را به شکست نزدیک می کند.

سادگی

طراحی لوگوی خوب با رعایت اصل سادگی و دوری از پیچیدگی و شلوغی، اهمیت بالایی دارد. هر اندازه که بتوانید از المان های بصری به شکل مناسب استفاده کنید، جذابیت بیشتری در لوگوی خود به کار خواهید برد. یک طراح حرفه‌ای باید ضمن رعایت سادگی بتواند از نمادها و اشکال مختلف به بهترین شکل بهره ببرد.

نکات مهم طراحی لوگو
نکات مهم طراحی لوگو
طراحی خلاقانه و ایده های جذاب

یک پشتوانه فکری قدرتمند و استفاده از ایده های خلاقانه کمک فراوان به طراحی لوگوی استاندارد خواهند کرد. یک طراح حرفه‌ای باید با اصول طراحی به خوبی آشنایی داشته و بتواند یک نماد بصری معتبر با تفکرات نوین خلق کند.

تک رنگی

هر اندازه در لوگو بد استفاده نامناسب از رنگ ها تاثیر منفی دارد، در طرف مقابل به کار بردن اصولی از رنگ های مختلف می تواند تاثیر مثبتی برای شما داشته باشد. یکی از مهمترین نکات برای رنگ لوگو، بررسی زمینه فعالیت شرکت و کسب و کار شما است. برای طراحی لوگو باید برند و لوگوی رقبا را نیز به دقت بررسی کنید. سعی کنید لوگو مورد نظر شما دارای رنگ های متمایز با رقبا باشد. شرایطی که پپسی و کوکاکولا آن را مد نظر قرار داده اند. این دو برند با دو رنگ کاملا مختلف یعنی آبی و قرمز لوگوی خود را طراحی کرده اند

جمع بندی

استفاده از ایده های مخاطبین برای طراحی لوگو، اهمیت بالایی دارد. متاسفانه برخی از طراحان به جای طراحی برای مشتری به صورت خودخواه عمل می کنند. طراحی لوگو باید متناسب با نیاز مشتری صورت پذیرد. کاربران ایده های مختلفی برای طراحی لوگو مدنظر قرار می‌دهند. شما نیز می توانید برای لوگوی مورد نظر ایده های خود را به ما اعلام کنید.